حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/07/15 تعداد بازدید : 392
سل بیماری قابل پیشگیری است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه روز 23 مهر به عنوان روز ملی سل نامگذاری شده است گفت: این روز فرصت مناسبی برای افزایش آگاهی عمومی جامعه در خصوص بیماری سل و نکات بهداشتی مربوط به آن است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه  روز 23 مهر به عنوان روز ملی سل نامگذاری شده است گفت: این روز فرصت مناسبی برای افزایش آگاهی عمومی جامعه در خصوص بیماری سل و نکات بهداشتی مربوط به آن است.
دکتر محمد رضا میرزایی با اشاره به اینکه  سل بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان است گفت: در صورت انجام دستورات پزشک ، این بیماری پس از 6 ماه درمان ، کاملا بهبود می یابد.
وی با تاکید بر اینکه سل بیماری لاعلاج و ترسناکی نیست و نباید آن را از دیگران پنهان کنیم، اظهار داشت: بیمار مبتلا به سل ریوی پس از دو هفته از شروع درمان ، دیگر برای سایرین خطر سرایت و انتقال  نخواهد داشت .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن اشاره به اینکه ، اقدامات تشخیصی و درمانی سل در شبکه های بهداشتی درمانی کشور رایگان انجام می شود، ادامه داد: اگر سرفه مزمن بیش از 2 هفته داریم، ممکن است مبتلا به سل شده باشیم ، اقدام صحیح آن است فورا به پزشک مراجعه کنیم تا اگر مبتلا هستیم بیماریمان زودتر تشخیص داده شده و سریع تر درمان گردد.
دکتر میرزایی با اشاره به اینکه چنانچه یک نفر در خانواده مبتلا به سل ریوی باشد احتمال دارد که افراد دیگر خانواده  هم مبتلا شده باشند اظهار داشت: در چنین شرایطی همه افراد خانواده باید از نظر بیماری سل مورد بررسی کامل قرارگیرند.
وی ادامه داد: افراد درصورت داشتن علائم سرفه بيش از دو هفته، كاهش وزن و اشتها ، برای بررسي از نظر بيماري سل به مركز بهداشتي و درماني محل سكونت خود مراجعه نمایند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه هر نفسی ارزنده است بنابراین هم اکنون بايد بيماري سل را متوقف کنيم، گفت: همه افراد جامعه  می توانند در حذف بيماري سل به ما به پيونديد.
دکتر میرزایی خاطر نشان ساخت: سل یک تهدید جهانی است لذا در مسير مبارزه با سل و تلاش براي حذف این بيماري دوش به دوش هم باشیم.
سل بیماری قابل پیشگیری است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal