حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/07/17 تعداد بازدید : 315
دانستن روند طبیعی رشد، شاه کلید تشخیص بیماریهاست
فوق تخصص غدد کودکان در مراسم روز جهانی کودک در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، رشد را شاخص اصلی سلامت در کودکان دانست و تصریح کرد: دانستن روند طبیعی رشد شاه کلید تشخیص بیماریهاست.

فوق تخصص غدد کودکان در مراسم روز جهانی کودک دردانشگاه علوم پزشکی مازندران، رشد را شاخص اصلی سلامت در کودکان دانست و تصریح کرد: دانستن روند طبیعی رشد شاه کلید تشخیص بیماریهاست.
دکتر زمانفر ، با بیان اینکه رشد روندی پویاست و در هر مقطعی شرلیط خاص خود را دارد، گفت: رشد از زمان تشکیل نطفه آغاز می شود .
وی با بیان اینکه رشد روندی قابل پیش بینی است، افزود: از این طریق می توان بسیاری از مشکلات جسمانی را تشخیص و پیشگیری کرد.
دکتر زمانفر با اشاره به اینکه تغییرات رشدی درزمان بلوغ نیز تاثیرگذار است، اظهار داشت: عوامل ژنتیکی، تغذیه ای، هورمونی و سایر عوامل بر روند رشد کودک تاثیر گذار است.
این فوق تخصص غدد کودکان با بیان اینکه رشد در ماهها اولیه زندگی کودک سریع تر اتفاق می افتد و در زمان بلوغ به حداقل خود می رسد، افزود: تعیین سرعت رشد در مقطع زمانی 6 ماهه انجام می شود تا مطلوب بودن آن مشخص شود.
دکتر زمانفر به شیوع چاقی در بین کودکان اشاره کرد و گفت: این روند در کودکان شیوع 300 درصدی یافته که نگران کننده است.
وی بر تعادل رژیم غذایی در دوران کودکی تاکید کرد و افزود: اولین نشانه چاقی مفرط در بین کودکان وجود بیماری پنهان است که باید در تشخیص و رفع آن اقدام شود.

دانستن روند طبیعی رشد، شاه کلید تشخیص بیماریهاست
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal