حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/07/19 تعداد بازدید : 468
امامان معصوم کامل ترین انسانها هستند
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشستی با خبرنگاران در مرکز آموزش درمانی بوعلی سینا ساری ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ملی کودک، به بیان مراحل تربیتی کودکان از دیدگاه ائمه اطهار پرداخت و گفت: امامان معصوم کامل ترین انسانها هستند.

قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشستی با خبرنگاران در مرکز آموزش درمانی بوعلی سینا ساری ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ملی کودک، به بیان مراحل تربیتی کودکان از دیدگاه ائمه اطهار پرداخت و گفت: امامان معصوم کامل ترین انسانها هستند.
دکتر فرهنگ بابا محمودی با اشاره به اینکه والدین باید در مراقبت و تربیت کودکان خود تلاش کنند تا به انسانهایی ارزشمند تبدیل شوند، اظهار داشت: اسلام به عنوان دینی کامل ، اساسی ترین و کامل ترین دستورات زندگی را برای سعادت بشر ارایه داده است تا با به کارگیری آن، علاوه بر ارتقا روح، جسم آدمی نیز ارتقا یابد.
وی به بیان فواید تغذیه کودک با شیر مادر پرداخت وگفت:  پزشکان به این نتیجه رسیدند شیر مادر کودک را از مرگ حتمی نجات می دهد.

*تک فرزندی جامعه ایران را تهدید می کند
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه شیر مادر و مهر مادری جایگزینی ندارند، خاطرنشان ساخت: اساتید علوم پزشکی به این نتیجه رسیدند شیر مادر علاوه بر غذا، ایمنی و مهر ومحبت را نیز به کودک منقل می کند.
دکتر بابا محمودی با تاکید بر اینکه کودک در دوران جنینی نیز قدرت یادگیری دارد و از محیط خود مطلع است، ادامه داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفت، افرادی که از شیر مادر به اندازه کافی استفاده نکرده اند در دوران بلوغ زودتر به بیماری قلبی و عروقی مبتلا می شوند.
وی با اشاره به اینکه در دنیای صنعتی کنونی مادران نیز به فعالیتهای اجتماعی خارج از منزل می پردازند، گفت: مادران شاغل از مرخصی ایام شیردهی برای این کار استفاده کنند، زیرا یکی از مهمترین سرمایه های کشور ما، وجود نسلی سالم، توانا و فهیم است.
دکتر بابامحمودی، ضمن بیان اینکه کشور بدون وجود انسان با داشتن منابع غنی و گوهرهای ناب، هیچ ارزشی نخواهد داشت، گفت: اگر والدین می خواهند کودکی سالم داشته باشند باید به نیازهای جسمی و روحی کودک خود توجه کنند.
وی با تاکید بر اینکه تک فرزندی جامعه ایران را تهدید می‌کند، اظهار داشت: تا 38 سال دیگر به دلیل پیر شدن جمعیت کشور به ازای هر پنج نفر مصرف‌کننده یک نفر کار می‌کند.

*بیمارستان بوعلی سینا از مراکز مهم علمی سلامت کودکان است
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه سخنانش، بیمارستان بوعلی سینای ساری را یکی از مراکز پشتیبان و مهم علمی برای سلامت کودکان دانست و افزود: در این بیمارستان با همت خیرین بخش سرطان کودکان در حال احداث است .
وی با تاکید بر اینکه بیماری سرطان در صورت تشخیص به موقع قابل پیشگیری ودرمان است، خاطرنشان ساخت:  مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینای ساری جز بیمارستان دوستدار کودک در مازندران معرفی شده است.
دکتر بابا محمودی این مرکز را یکی از مراکز مهم آموزشی، پژوهشی و خدماتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران عنوان و تصریح کرد: بیمارستان بوعلی سینای ساری از نظر کارآیی و علمی همسنگ با بیمارستان امام خمینی(ره) ساری است.
وی خاطرنشان ساخت: بیمارستانهای امام خمینی(ره)- بوعلی سینا- فاطمه الزهرا(س) و مرکز سوختگی زارع ساری و رازی قایمشهر از مهمترین مراکز آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به شمار می روند.

امامان معصوم کامل ترین انسانها هستند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal