حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/07/25 تعداد بازدید : 491
دیدار هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل
اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با دکتر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران دیدار کردند.
اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران  با دکتر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سخنانی به بیان فعالیتهای این دانشگاه در حوزه سلامت پرداخت و گفت: هدف از  فعالیتهای صورت گرفته در این بخش، ارتقا شاخهای سلامت در مازندران است.
دکتر محمد مهدی ناصحی، به اجرای طرح پزشک خانواده - برگزاری نشست ماهانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی و بررسی چالشهای سلامت از جمله مسایل مربوط به محیط زیست و زباله- راه اندازی دانشکده طب سنتی و نیز را ه اندازی مراکز تحقیقاتی در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: بیش از یک هزار خانه بهداشت در مازندران در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
وی با بیان اینکه در راه اندازی دانشکده طب سنتی از حمایتهای آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان برخوردار بودیم، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران دارای دانشکده های پزشکی- دندانپزشکی- داروسازی-پیراپزشکی- پرستاری و مامایی- بهداشت و پیراپزشکی و پرستاری آمل است.

*مازندران از ظرفیت بالایی در تولید علم برخوردار است
سپس مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل با تاکید براجرای طب سنتی در کشور گفت: در این رشته نیاز به کار پژوهشی گسترده داریم.
دکتر علی اکبر ولایتی ضمن اشاره به اینکه مازندران از ظرفیت بالایی در تولید علم برخوردار است، افزود:  چنانچه طب سنتی در جامعه رواج یابد، خدمت بزرگی به افراد در درمان بیماریها می شود.
وی با بیان اینکه طب سنتی از سوی پزشکان متجدد کنار گذاشته شد ولی مردم همچنان از این روش برای درمان بیماریهای خود استفاده می کنند، خاطرنشان ساخت: افزایش پژوهش در کنار  آموزش تاثیرگذار خواهد بود.
مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل ضمن بیان اینکه رویش گیاهان دارویی در برخی از مناطق مازندران مناسب است، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با همکاری شرکتهای دانش بنیان  می تواند در این زمینه عملکرد مطلوبی ارایه دهد.
دکتر ولایتی با اشاره به وقوع سیل در شهرستان بهشهر ، راه اندازی مرکز تحقیقات سیل را در این زمینه موثر دانست.
گفتنی است در این دیدار مهندس طاهایی استاندار مازندران- دکتر فرهنگ بابا محمودی قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی – دکتر حسین رنجبران معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی- دکتر عنایتی معاون تحقیقات و فناوری- دکتر غلامی معاون درمان – دکتر بزرگی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی  مازندران حضور داشتند.
 دیدار هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal