حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/07/29 تعداد بازدید : 358
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اقدام تیمهای بهداشتی درمانی شهرستان بهشهر را تشریح کرد
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به بیان گزارش عملکرد تیمهای بهداشتی درمانی در رابطه با سیل بهشهر پرداخت و گفت: اقدامات کنترلی تیمهای بهداشتی درمانی در این شهرستان در حال انجام است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به بیان گزارش عملکرد تیمهای بهداشتی درمانی در رابطه با سیل بهشهر پرداخت و گفت: اقدامات کنترلی تیمهای بهداشتی درمانی در این شهرستان در حال انجام است.
دکتر محمد مهدی ناصحی با اشاره به ارزیابی منطقه توسط تیمهای بهداشتی درمانی افزود: با آزمایشهای صورت گرفته، میزان کدورت آب در 50 نقطه شهرستان به ویژه در مناطق سیل زده مطلوب اعلام شد.
وی با بیان اینکه از ابتدای وقوع سیل تا کنون 33 مورد نمونه برداری میکروبی آب از مناطق سیل زده صورت گرفت تصریح کرد: نمونه های انجام شده نشان دادند این آبها قابل شرب هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  از انجام روزانه 70 مورد کلرسنجی با همکاری آبفای استان در مناطق سیل زده خبر داد و افزود: نتایج این نمونه برداری مطلوب گزارش شد.
دکتر ناصحی با تاکید بر اینکه سیستم مراقبت فعال در مراکز بهداشتی درمانی شهری ، بیمارستانها تشکیل شده، خاطر نشان ساخت: با توجه نمونه برداریهای صورت گرفته ، شیوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده منفی گزارش شده است.
وی ادامه داد: موارد فوتی و مصدوم جدید ناشی از سیل به غیر از موارد اولیه گزارش نشده است.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران به عملکرد تیمهای بهداشتی درمانی در مناطق سیل زده اشاره و تصریح کرد: 8 تیم عملیاتی بهداشتی درمانی ویژه مراقبت فعال خانواری و یک تیم مراقبتی فعال در مدارس آسیب دیده از سیل تشکیل شد.
دکتر ناصحی به بازدیداز  27 مدرسه و برگزاری 4 جلسه آموزشی با دانش آموزان اشاره و تصریح کرد: گزارش دهی فعال بیماریهای قابل انتقال از آب و غذا  به طور روزانه از مراکز بهداشتی درمانی و مطبها و بیمارستانها انجام می شود.
وی ، 10 مورد بازدید بهداشت محیط از شبکه های آبرسانی و 14 مورد از تانکرهای سیار آب در مناطق سیل زده-  انجام 353 مورد کلر سنجی از آب که 86 درصد در حد مطلوب گزارش شد- انجام بازدید ویژه اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به تعداد 225 مورد و نیز توزیع پودر ORS  و داروهای درامنی اسهال آبکی به صورت رایگان در بین خانوارها را از دیگر اقدامات انجام شده توسط تیم بهداشتی درمانی عنوان کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: نظارت بر نحوه غذای گرم و کنسروی در کمپ موقت شهر به طور روزانه- اطلاع رسانی با موضوعات بهداشتی آب و اعلام تلفنهای تماس ضروری- سمپاشی منازل و معابر و جویهای آب- تهیه و توزیع 400 بسته بهداشتی حاوی مایع دستشویی، ماسک و دستکش آشپزخانه و پودر رختشویی از دیگر فعالیتهای این گروه به شمار می آید.
دکتر ناصحی به حضور فعال و روزانه یک دستگاه آمبولانس با تیم پزشکی، پرستاری  و داروهای ضروری در منطقه سیل زده خبر داد و گفت: این افراد به صورت رایگان به سیل زدگان خدمات ارابه می دهند.
وی ، یک عدد دستگاه آب مقطر گیری برای آزمایش آب- 20 عدد کیت کلر سنجی و تعداد 100 عدد محلول کلر سنجی را از دیگر اقدام  بهداشتی شهرستان بهشهر عنوان و تصریح کرد: کرئولین به میزان یکصد لیتر- هلامید و دتول به میزان یک صد لیتر- سموم نظیر فایکام و سایپر مترین به مقدار مورد نیاز و نیز یک دستگاه سمپاس 100 لیتری - یک دستگاه تست تر روغن خوراکی برای آزمایشگاه مداد غذایی شبکه و  تعداد 500 عدد محلول شستشوی دست، 500بسته ماسک و 500عدد دستکش آشپزخانه در راستای پیشگیری از بیماریها درمناطق سیل زده بهشهر استفاده شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اقدام تیمهای بهداشتی درمانی شهرستان بهشهر را تشریح کرد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal