حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/01 تعداد بازدید : 486
طرح پزشک خانواده از امروز به طور رسمی آغاز به کار کرد
با حضور مسولان و معاونان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، فرماندار و خبرنگاران مرکز استان، طرح پزشک خانواده در سراسر مازندران از امروز به طور رسمی آغاز به کار کرد.
با حضور مسولان و معاونان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، فرماندار و خبرنگاران مرکز استان، طرح پزشک خانواده در سراسر مازندران از امروز به طور رسمی آغاز به کار کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه بازدید از آغاز به کار مطبهای پزشک خانواده در گفتگو با خبرنگاران گفت: در سطح یک این طرح ویزیت پایه و اولیه – پانسمان و دارو به صورت رایگان انجام می شود.
دکتر محمد مهدی ناصحی با بیان اینکه سطوح یک و دو و سه بر اساس دستورالعمل پزشک خانواده شهری اجرا می شود، تصریح کرد: در سطح2 و3 نیز بیمارستانهای دولتی براساس این دستورالعمل کار خواهند کرد.
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد جمعیت شهری مازندران پزشک خانواده خود را انتخاب کردند، اظهار داشت: خانواده هایی که تا کنون پزشک خود را انتخاب نکردند با مراجعه به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود نسبت به انتخاب پزشک مورد نظر اقدام کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عقد قرار داد با پزشکان سطح یک اشاره و تصریح کرد: سایر پزشکان عمومی نیز برای برخورداری از مزایای این طرح با سازمانهای بیمه گر قرارداد ببندند.
دکتر ناصحی ، کاهش هزینه های درمان و نیز استفاده بهینه از تجهیزات در حوزه سلامت را از مزایای این طرح دانست و خاطرنشان ساخت: با اجرای این طرح تجهیزات و منابع مالی ساماندهی می شود.

*به ازای هر 30 هزار جمعیت شهری ، یک مرکز شبانه تعریف شد
وی با بیان اینکه در این طرح تجویز دارو نیز بر اساس استاندارد صورت می گیرد، ادامه داد: افرادی که از هیچ گونه پوشش بیمه ای برخوردار نیستند، با مراجعه به اداره کل سلامت ایرانیان( خدمات درمانی) با حداقل هزینه خود را بیمه کنند تا بتوانند تحت پوشش این طرح قرار گیرند.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران با تاکید بر اینکه افرادی که در زیر چتر حمایتی این طرح قرار نگیرند باید هزینه های درمانی خود را به صورت آزاد  پرداخت نمایند، گفت: 3 ماه اول اجرای این طرح مردم می توانند به مثل گذشته به مراکز درمانی و مطبها مراجعه کنند ولی با گذشت زمان تعیین شده ، بیماران از طریق پزشک خانواده به سطوح دیگر ارجاع داده می شوند.
دکتر ناصحی ضمن اشاره به اینکه در این طرح علاوه بر پزشکان عمومی، جامعه مامایی و پرستاری نیز از مزایای آن بهره مند می شوند، تصریح کرد: در هر مطب یک پرستار و یا ماما نیز حضور دارد.
وی با بیان اینکه در ویزیت پایه پزشک 45 دقیقه برای بیمار وقت می گذارد و شرح حال بیمار و معاینات مورد نیاز را انجام می دهد، اظهار داشت: پس از ویزیت پایه و ثبت اطلاعات مورد نیاز، پزشک 10 تا 15 دقیقه برای معاینه بیمار زمان در نظر می گیرد.
دکتر ناصحی ضمن بیان اینکه در طرح پزشک خانواده به ازای هر 30 هزار جمعیت شهری یک مرکز شبانه در نظر گرفته شد، افزود: مردم می توانند طی تماس با مرکز call center موارد مورد نیاز خود را اطلاع دهند و این مرکز بیماران را راهنمایی می کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به همراهی مسولان سازمانهای بیمه گر در سایر شهرستانهای استان  اشاره و خاطرنشان ساخت: سازمانهای بیمه گر نیز برای اجرای مطلوب این طرح  تلاش می کنند.  

*از امروز تمامی پایگاههای پزشک خانواده ویزیت پایه انجام می دهند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با بیان اینکه در تمامی شهرهای استان قرارداد با پزشکان سطح یک بسته شد، گفت: از امروز تمامی پایگاههای پزشک خانواده، ویزیت پایه  واولیه خود را انجام می دهند.
دکتر محمد رضا میرزایی ضمن اشاره به اینکه برای تمامی مراکز و آزمایشگاهها اطلاع رسانی شده تا نسخه های بیماران را پذیرش کنند، ادامه داد: بیماران نیز به داورخانه هایی که طرف قرارداد با این طرح هستند، مراجعه کنند.
وی اظهارداشت: هم اکنون 260 داروخانه ، 200 پزشک متخصص و 300 پزشک عمومی آماده ارائه خدمات درمانی به شهروندانی هستند که در سامانه پزشک خانواده ثبت نام کردند.

*روند ارجاع در بیمارستانهای دولتی مشخص است
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به آمادگی مراکز آموزشی درمانی استان برای پذیرش بیماران در سطح 2 و 3 خبر داد و گفت: روند ارجاع در بیمارستانهای دولتی مشخص است.
دکتر آزاد بخت  با اشاره به اینکه در بیمارستانهای آموزشی هر سه سطح درمانی تعریف شده، افزود: حضور دستیاران دوره تخصصی  و دانشجویان رشته های پزشکی ، بیمارستانهای دولتی را از نظر ارایه خدمات درمانی منحصر به فرد ساخته است.
وی با بیان اینکه حضور این افراد ضمانتی برای ارایه سطع علمی بالاتر است، گفت: این افراد  کار آموزشی خود را بر طبق روال انجام می دهند.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه داورهای سطح یک به صورت رایگان عرضه می شود و بیمارتنها هزینه حق فنی دارو را پرداخت می کند، گفت: در بیمارستانهای دولتی بیمار 30 درصد و سازمانهای بیمه ای 70 درصد هزینه سطح 2 و 3 را پرداخت می نماید.
حسینی نژاد فرماندار ساری  نیز در سخنانی به تعامل  و همکاری مسولان دانشگاه علوم پزشکی و سازمانهای بیمه گر استان اشاره و تصریح کرد: در شهرستان ساری  قرار داد با پزشکان سطح یک منعقد شد و آمار استقبال متخصصان و پاراکلینیکها در مرکز استان نسبت به سایر شهرستانها، بیشتر بوده است.
گفتنی است مسولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از نزدیک روند پذیرش و ویزیت پایه بیماران و نحوه ارجاع آنان و نیز نحوه فعالیت بیمارستانهای دولتی از جمله بیمارستان بوعلی سینا ساری بازدید کردند.  
 
طرح پزشک خانواده از امروز به طور رسمی آغاز به کار کرد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal