حوزه ریاست
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1389/02/01 تعداد بازدید: 1
ساختار جديد وزارت بهداشت و درمان موجب ارتقاء سلامت خواهد شد
اجراي ساختار جديد وزارت بهداشت و درمان باعث توجه بیشتر به دو بخش بهداشت و درمان خواهد شد .

اجراي ساختار جديد وزارت بهداشت و درمان باعث توجه بیشتر به دو بخش بهداشت و درمان خواهد شد . دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران با اعلام این مطلب که با انتزاع بخش بهداشت از درمان حوزه سلامت ارتقا میابد افزود ادغام بهداشت و درمان در چند سال گذشته نه تنها کمک قابل توجهی به بخشهای بهداشت و درمان نکرد بلکه با جهت دهی نامناسب به این دوبخش کم توجهی نیز شد .
دکتر ناصحی افزود : با طراحي متمم جديد حوزه هاي بهداشتي با توجه به بستر بوجود آمده در ساختار وزارت بهداشت باید جدیت بيشتري در بهداشت و سلامت جامعه شود .

دکتر ناصحی با اشاره به این مطلب که تنها توجه بیشتر به درمان راهگشای سلامت جامعه نیست افزود : تجهیز صرف مراکز درمانی به دستگاههای پیشرفته و امکانات باعث سلامت جامعه نمی شود و باید در زمینه پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر و بطور اعم به بهداشت توجه کافی داشت .


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران با اشاره به شیوع بیماریهای غیر واگیر در جامعه افزود : تغییر الگوی زندگی و افزایش بیماریهایی همچون دیابت ، فشار خون ، چاقی و بیماریهای قلبی و عروقی نشانگر توجه کمتر به بهداشت بوده که با تفکیک حوزه های بهداشت از درمان گامی بسیار مهم در توجه به امر بهداشت برداشته میشود .

دکتر ناصحی با حمایت خود از این اقدام بسیار مهم افزود : تغذیه و توجه به ورزش همگانی از اصول بسیار مهمی است که در ساختار جدید وزارت بهداشت نهفته است .

دکتر ناصحی با اعلام این مطلب که اعتبارات حوزه بهداشت در بودجه سال 89 ،55 درصد رشد داشته است افزود : افزایش اعتبار حوزه بهداشت توسط مسئولين وزارت بهداشت به خصوص وزیر بهداشت درمان نشانگر توجه بیشتر به بهداشت می باشد که درخور تحسین است .

وی افزود : باتوجه به جايگاه مهم پزشكان حوزه سلامت در پزشك خانواده و خط اول بهداشتي درماني باید به ارتقاء آموزشي آنان توجه شود که با راه اندازی دوره تخصصی طب خانواده گامی بلند در ارتقای سطح علمی پزشکان خانواده و افزایش کیفیت خدمات برداشته می شود .

دکتر ناصحی افزود : با پيگيري هاي جدي وزیر محترم بهداشت ودرمان چالش های بودجه اي بيمارستانها و نگرانیهای مرتبط با آن كاهش يافت و با توجه به تغییرات جدید در وزارت رفاه و نظر مثبت وزیر رفاه امیدواریم مشكلات به ویژه در بخش پزشك خانواده حل شود و وزارت رفاه نیز توجه بيشتري را به این موضوع اختصاص دهد.

وی اقدام وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی را در انحلال آزمون دستیاری شجاعانه و مدبرانه خواند و افزود : در نظام آموزشی وزارت بهداشت مقابله جدی با تخلفات آزمونی برای اولین بار اعمال شده و ابطال آزمون و برگزاری دقیق و سریع مجدد آن باعث دلگرمی جامعه پزشکی و داوطلبان آزمون شده است.

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal