حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/03 تعداد بازدید : 385
پاسخ دانشگاه علوم پزشکی مازندران به خبرگزاری مهر در رابطه با "انتظار بیماران روستایی مازندران با اجرای طرح پزشک خانواده"
ضمن قدردانی از اهتمام آن خبرگزاری وزین در انعکاس اخبار حوزه سلامت، در خصوص خبر مندرج در تاریخ 1/8/91 با عنوان "عدم تحقق انتظار بیماران روستایی مازندران با اجرای طرح پزشک خانواده" به استحضار می رساند برنامه ...

با سلام و احترام

ضمن قدردانی از اهتمام آن خبرگزاری وزین در انعکاس اخبار حوزه سلامت، در خصوص خبر مندرج در تاریخ 1/8/91 با عنوان "عدم تحقق انتظار بیماران روستایی مازندران با اجرای طرح پزشک خانواده" به استحضار می رساند:

برنامه پزشک خانواده یکی از پیشروترین برنامه های حوزه سلامت است که قطعا با اجرای صحیح، رضایت مردم شریف استان را در پی خواهد داشت. این تجربه ارزشمند که پیش از این در روستاها تحت عنوان پزشک خانواده روستایی تحقق یافته، اکنون با همت      شبانه روزی دست­اندر­کاران حوزه سلامت، به شهادت مقامات عالی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، به شکلی ممتاز در استان مازندران اجرایی شده است. متاسفانه از مطالب مطروحه از سوی رییس محترم مرکز بهداشت شهرستان ساری چنین برداشت شده است که اجرای طرح پزشک خانواده باعث عدم تحقق انتظار بیماران روستایی مازندران شده، در حالیکه منظور رییس محترم مرکز بهداشت شهرستان ساری ابدا چنین نبوده است بلکه تاقبل از اجرای طرح پزشک خانواده روستایی بسیاری از خانه های بهداشتی ما از حضور ماهی یکبار پزشک هم محروم بودند و حتی برخی مراکز بهداشتی روستایی پزشک ثابت نداشتند ولی با شروع طرح پزشک خانواده روستایی از سال 84، مراکز بهداشتی روستایی دارای پزشک ثابت هستند و خانه های بهداشت هم حداقل هفته ای یکبار از حضور پزشک برای انجام امور درمانی و بهداشتی برخوردارند.

ضمنا مجموع مراکز بهداشتی شهری و روستایی 53 سه مرکز است که 20 مرکز آن شهری است در صورتی که در خبر مزبور تعداد مراکز بهداشت روستایی 53 مرکز اعلام شده است.

خواهشندم همانطور که تاکنون رعایت انصاف شیوه مرسوم آن خبرگزاری محترم بوده است جهت تنویر افکار عمومی نسبت به درج این توضیح در سایت آن خبرگزاری دستور مقتضی مرحمت فرمایید.

پاسخ دانشگاه علوم پزشکی مازندران به خبرگزاری مهر در رابطه با "انتظار بیماران روستایی مازندران با اجرای طرح پزشک خانواده"
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal