حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/04 تعداد بازدید : 230
تعداد رای صادره از سوی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری کاهش یافت
نماینده وزیر بهداشت و سرپرست دفتر هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری، از کاهش تعداد رای صادره از سوی هیاتهای رسیدگی به تخلفات خبر داد
نماینده وزیر بهداشت و سرپرست دفتر هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری، از کاهش تعداد رای صادره از سوی هیاتهای رسیدگی به تخلفات خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته میزان تعداد رای صادره توسط هیاتهای مذکور، کاهش یافته است.
دکتر حسن آقاجانی ، در همایش اعضای هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت بهداشت که در ساری برگزار شد،  هدف اصلی از تشکیل این هیات را، ارتقا سلامت اداری در سطح دانشگاهها و کاهش و مبارزه با تخلفات و تسریع در روند خدمت رسانی به مردم دانست و افزود: تصمیمات اعضای هیاتهای رسیدگی به تخلفات در آینده شغلی و اجتماعی  و زندگی خانوادگی افراد تاثیرگذار خواهد بود.
وی با بیان اینکه گلوگاهایی که می توانست مشکل آفرین باشد را شناسایی کردیم تا استراتژی مشترکی به وجود آوریم، گفت: پیشگیری در این زمینه را یکی از اولویت های کاری خود قرار دادیم.
آقاجانی برگزاری کارگاههای آموزشی شناخت قوانین و انواع جرم و عواقب آن- شناسایی افرادی با ویژگیهای مثبت- حضور خبرگان حقوقی را از جمله  اقدامات راهبردی در زمینه ارتقا سلامت عملکرد هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری دانست و اظهار داشت: جلسات مشترکی نیز برای ایجاد گفتمان واحد، حدت رویه و ادبیات یکسان برگزار کردیم.
سرپرست دفتر هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری ، به بیان گزارش اجمالی از این هیات پرداخت و گفت: با از راه اندازی نظام الکترونیک روند رسیدگی به تخلفات اداری و نظارتها افزایش و  وضعیت مطلوبی یافت.
وی به کاهش تخلفات و فساد اداری با استفاده از روش اطلاع رسانی و شفاف سازی اشاره و تصریح کرد: با بررسی پرونده های تخلفاتی گلوگاه های فساد خیز آسیب شناسی شدند.
دکتر آقاجانی، آشنایی و آیین رسیدگی به تخلفات اداری- بررسی ضوابط شروع رسیدگی و آشنایی با مجازاتهای اداری را از مهمترین سرفصلهای آموزشی در هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری بر شمرد .
نماینده وزیر بهداشت با اشاره به وجود 276 عضو  در این هیاتها، گفت: از مجموع اعضای هیات رسیدگی به تخلفات اداری 222عضو در هیات بدوی و 53 عضو در هیاتهای تجدید نظر حضور دارند.
وی با بیان اینکه 300 پرسنل رسیدگی به تخلفات اداری در سطح کشور فعال هستند، افزود: بیش از 95 درصد از این افراد دارای تحصیلات کارشناسی و بالاتر از آن هستند.
دکتر آقاجانی ضمن اشاره به اینکه 6 درصد از اعضای هیاتها راخانم و 94 درصد را آقا تشکیل می دهند، گفت: اکثر این اعضا دارای سابقه 10 تا 20 ساله هستند.
سرپرست دفتر هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری در ادامه سخنانش با بیان اینکه 61 درصد از آراء صادر شده در هیاتها قطعی، 25 درصد قابل پژوهش و 14 درصد برائت  هستند، اظهار داشت: دانشگاههای علوم پزشکی شیراز- زاهدان- کردستان و مشهد بیشترین تعداد آراء را به خود اختصاص دادند.
وی بیشترین تخلفات اداری را مربوط به غیبت غیرموجه- کم کاری یا سهل انگاری- نقض قوانین- اعمال و رفتار خلاف  شئون اسلامی دانست و افزود: توبیخ-کسر از حقوق- بازخرید و اخراج از جمله مجازاتهای در نظر گرفته شده برای خاطیان است.
دکتر آقاجانی ادامه داد: 90 درصد از افرادی که رای به تخلف آنان صادر شد، متاهل و 11 درصد مجرد بودند.
نماینده وزیر بهداشت، تعداد کل پرونده های مختومه را 772 پرونده نام برد و اظهار داشت: یک هزار و 436 پرونده ارجاعی و 359 پرونده در حال اجرا نیز وجود دارد.
تعداد رای صادره از سوی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری کاهش یافت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal