حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/08 تعداد بازدید : 325
حضور كارشناسان اورژانس بر بالين بیش از 5 هزار بيمار و مصدوم درمهر ماه
رییس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی مازندران از حضور كارشناسان اورژانس بر بالين 5 هزار و 565 بيمار و مصدوم درمهر ماه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد بیمار و مصدوم یک هزار و 307 نفر در محل درمان و یک هزار و 819 نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند.
رییس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی مازندران از حضور كارشناسان اورژانس بر بالين 5 هزار و 565 بيمار و مصدوم درمهر ماه  امسال خبر داد و گفت: از این تعداد بیمار و مصدوم یک هزار و 307 نفر در محل درمان و یک هزار و 819 نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرزاد بزرگی ضمن بیان خبر بالا، با اشاره به اینکه3 هزار و 577 مورد از ماموریتهای مهرماه  مربوط به بيمار ان غیرتصادفی بوده، تصریح کرد: 760 بيماران قلبي  دراین مدت بیشترین دریافت کنندگان خدمات اورژانس 115درماموریتهای غیرتصادفی بوده اند.
وی با بیان اینکه كارشناسان اورژانس 115 در یک هزار و 988 مورد به محل حوادث رانندگي اعزام شدند و به مصدومان حادثه ديدگان جاده ای وشهری خدمات رساني كردند، اظهار داشت: در این ماموریتها ، 155نفر جان خود را از دست دادند که همگی قبل از رسیدن آمبولانس فوت کردند.
دکتر بزرگی، جاری شدن سیل -رانش زمین  وریزش سنگ ازکوه - ضرب وجرح خانوادگی-حوادث ترافیکی پرمصدوم - نفرصاعقه زدگی- آتش سوزی -تصادف ریلی   ونفر انحراف جت اسکی را از جمله حوادث ویژه در مازندران نام برد و خاطرنشان ساخت: تكنسين هاي مركز فوريت هاي پزشكي اورژانس مازندران در طول مهر ماه، با انجام بیش از 25 ماموریت مربوط به حوادث ویژه باحضور بر بالين بیش از 50 بيمار و مصدوم  به آنان خدمات پیش بیمارستانی لازم را ارائه كردند.
رییس اورژانس115 مازندران به بیان آمار عملکرد ستاد هدایت واطلاع رسانی  این مرکز  پرداخت و گفت: 370 مورد درخواست پذیرش از مرکز اطلاع رسانی در مهرماه صورت گرفته است.
دکتر برزگی ادامه داد: ستاد هدایت با اخذپذیرش برای 364  مورد ، 98 درصد موفقیت درجابجایی بیماران نیازمند به  سرویسهای تخصصی و امکانات مورد نظردرزمان درخواست داشته ودرخصوص 2 درصد بقیه درخواستها نیز با پیگیری انجام شده مشکل بیماران برطرف شد.
 
*آغاز اجرای طرح آموزش همگانی در مازندران
وی در بخش دیگری از سخنانش از آغاز اجرای طرح آموزشهای همگانی دراستان خبر داد و افزود: در راستای اجرای طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و فوریتهای پزشکی ، در مهرماه سالجاری حدود 2500 نفر در سطح استان تحت آموزش قرار گرفتند.
رییس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی مازندران گروه های آموزش دیده را دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی،رانندگان، نیروهای بسیج،کارمندان ، معلمان نام برد و خاطرنشان ساخت: این برنامه تا پایان امسال تداوم خواهد داشت .
دکتر برزگی به آموزش همگانی 800 دانش آموز و پرسنل ادارات در هفته کاهش بلایای طبیعی اشاره و تصریح کرد: در طول این هفته پمفلت های آموزشی مرتبط باآموزشهای ارائه شده  توزیع شد.

*خرید 40 دستگاه تنفس مصنوعی
وی همچنین به خرید 40 دستگاه تنفس مصنوعی در مهرماه امسال اشاره کرد و گفت:  این تجهیزات برای ارائه بهترخدمات به بیماران ومصدومین شهری وجاده ای استان خریداری شده است.
دکتر بزرگی ادامه داد: توزیع این تجهیزات براساس اولویت تعیین شده درسطح استان درحال انجام است.
حضور كارشناسان اورژانس بر بالين بیش از 5 هزار بيمار و مصدوم درمهر ماه
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal