حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/18 تعداد بازدید : 339
راه اندازی مرکز درمانی بیماران خاص در مازندران
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه اندازی مرکز درمانی بیماران خاص در این دانشگاه خبر داد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه اندازی مرکز درمانی بیماران خاص در این دانشگاه خبر داد.
دکتر رضا آگاه در جلسه ستاد حقوق شهروندی در استانداری مازندران تمرکز زدایی در حوزه خدمات درمانی را یکی از برنامه های کاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست و افزود: حدود هزار و 500 بیمار صعب‌العلاج دراستان وجود دارد که در 4 مرکز درمانی استان تحت درمان قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه یک سری اعتبارات متمرکز با پیگیری‌های مسئولان دانشگاه جذب می‌شود، تصریح کرد: در سال گذشته حدود 918 میلیون تومان اعتبار جذب شد و در تلاش هستیم این میزان اعتبار برای سال جاری نیز جذب شود.

*راه اندازی مرکز شیمی درمانی و رادیوتراپی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بخش دیگری از سخنانش از راه‌اندازی مرکز شیمی درمانی و رادیوتراپی در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری خبر داد و اظهار داشت: راه‌اندازی مرکز پیوند قلب، کلیه و کبد نیز در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار دارد.
دکتر آگاه تعداد بیماران دیالیزی استان مازندران را حدود 743 نفر اعلام کرد و گفت: این بیماران در 12 مرکز درمانی استان تحت درمان قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه بخشی از مواد مصرفی دستگاه‌های دیالیزی استان وارداتی است، خاطرنشان ساخت: دستگاه‌های دیالیز موجود در استان نیاز به مواد مخصوص به خود را دارد که سعی شد مواد مصرفی دستگاه‌های توزیع شده نیز در استان جبران شود.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران به وجود 90 بیمار ام‌ اس در مازندران اشاره و تصریح کرد: در برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ایجاد مرکز درمانی بیماران خاص نیز در دستور کار قرار دارد.
دکترآگاه با بیان اینکه 18 نفر در مازندران طی سال گذشته دچار مرگ مغزی شدند اظهار داشت: با اقدامات انجام شده اعضای بیماران مرگ مغزی برای بیماران نیازمند به پیوند اهدا شد.

راه اندازی مرکز درمانی بیماران خاص در مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal