حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/20 تعداد بازدید : 128
برگزاری کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکل های دانشجویی
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی مازندران کارگاه آموزشی، سیاسی مدیریت تشکیلات
 

 نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی مازندران کارگاه آموزشی، سیاسی مدیریت تشکیلات ویژه فعالین دانشجویی تشکل های دانشجویی را با حضور دکتر مهدی تلوری عضو هئیت علمی دانشگاه شهید بهشتی و 80 نفر از اعضاء شورای مرکزی تشکل های دانشجویی دانشگاه های مازندران و علوم پزشکی مازندران مورخ 18/8/1391 در سالن شهید علیمحمدی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران برگزار نمود.
 این مراسم با تلاوتی آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید وسپس سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران در فضای سالن طنین انداز شد . در ادامه حجت الاسلام والمسلمین یزدانی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین از دانشجویان خواست تا از این گونه فرصت ها در راستای توانمند سازی تشکل های دانشجویی نهایت بهره را برده و برنامه های فرهنگی مذهبی مناسب در دانشگاه ها هدایت و اجرا نمایند.
در ادامه دکتر تلوری در خصوص  اهداف تشکیلات دانشجویی،مدیریت تشکیلات واخلاق در تشکیلات مطالب متنوعی را بیان نمودند.
ایشان چهار عنصر را در شکل‌دهی اخلاق تشکیلاتی و جمعی موثر دانسته وعنوان داشتند:اولین عنصراعتقاد وایمان به تشکیلاتی می باشد  که عضوآن می باشید . هرکس که در مجموعه ای وارد می‌شود باید قوانین حاکم بر آن را بپذیرد. بعضی‌ها وارد تشکیلات شده‌اند ولی  نفسانیت دارند و هنجارهای جمعی را که برای رسیدن به هدف مجموعه تعریف شده است را نمی‌خواهند بپذیرند. این افراد به هدف تشکیلات آن‌گونه که باید باورمند نیستند  و برای برآوردن هدف تشکیلاتی نمی‌خواهند که هزینه بدهند و زحمتی متحمل شوند.
ایشان با اشاره به اینکه تقوا و نظم تواما دومین وسومین عنصر در تشکیلات ومدیریت آن می باشند عنوان داشت : در معارف اسلامی تقوا با نظم آمده است .اساتید اخلاق اسلامی تقوا را نظم فردی و نظم را تقوای جمعی می‌دانند. تقوا یعنی انسان جایگاه و موقعیت خودش ر ابشناسدو تکلیفش را در آن موقعیت ادا کند، در حالت کلی آدمی باید درک کند در این عالم آمده است که چه بکند، و همان کند. نظم هم یعنی هر چه را در جای حقیقی خود باشد. این دو –یعنی نظم و تقوا- بر هم اثر می‌گذارند و از هم اثر می‌پذیرند. آدم‌های منظم هستند که می‌توانند زندگی خود را مدیریت کنند و انسان‌های باتقوا هستند که در تشکیلات می‌توانند منظم و گروهی کار کنند.
معاون سابق سازمان ملی جوانان چهارمین عنصر را اتحاد واخوت افراد واعضا تشکیلات دانسته وعنوان داشت:نفرهای تشکیلات باید نسبت به هم احساس اخوت و برادری داشته باشند، واین اتحاد را دراستای نیل به اهداف تشکیلات به کار برند.
گفتنی است در برنامه ریزی  این كارگاه‌ آموزشي  که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در راستای توانمند سازی تشکل های دانشجویی این دانشگاه ها انجام گردید از مباحث مديريتي و روانشناسي بهره گرفته شده است و به موضوعاتي از قبیل  لزوم تشكيلات اسلامي، هويت تشکل های اسلامي دانشجويان و نقش اين مجموعه در جريان دانشجويي  ، اخلاق در تشكيلات، نحوه مطلوب ارتباطات تشكيلاتي و...  توسط دکتر مهدی تلوری پرداخته شد.

لازم بذکر است این کارگاه در چهارنوبت (2 نوبت صبح  و2 نوبت در بعداز ظهر) امروز پنج شنبه مورخ 18/8/91 در دانشگاه مازندران در حال برگزاری می باشد.

برگزاری کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکل های دانشجویی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal