حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/21 تعداد بازدید : 166
مازندران سرآمد استانها در اجرای منطقی طرح پزشک خانواده است
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به برگزاری مناسب طرح پزشک خانواده شهری در مازندران اشاره و تصریح کرد: مازندران سرآمد استان‌ها در اجرای منطقی و صحیح این طرح است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به برگزاری مناسب طرح پزشک خانواده شهری در مازندران اشاره و تصریح کرد: مازندران سرآمد استان‌ها در اجرای منطقی و صحیح این طرح است.
دکتر محمد مهدی ناصحی در دومین جلسه مجمع خیرین سلامت نکا، ضمن بیان مطلب بالا، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده توسط بهداشت و درمان و سازمانهای بیمه گر در پایان هر ماه 80 درصد کارکرد پزشکان در طرح پزشک خانواده پرداخت و 20 درصد باقیمانده تا دو ماه آینده واریز می‌شود.
وی به اجرای طرح پزشک خانواده روستایی در مازندران طی سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: ما اولین استانی هستیم که خدمات رایگان روستایی در طرح پزشک خانواده روستایی ارائه می‌دهیم.
قائم مقام وزیر بهداشت در مازندران از کاهش مرگ و میر مادران در هنگام تولد فرزند در این استان خبر داد و گفت: این رقم در سال جاری به صفر رسیده و تاکنون هیچ مرگ مادر بارداری در استان گزارش نشده است.
دکتر ناصحی با بیان اینکه در حال حاضر خدمات‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به دورترین نقاط استان نیز رسیده افزود: در این رابطه مشکلی در خدمات‌رسانی بهداشت و درمان استان نداریم.
وی ضمن اشاره به اینکه ایران در تولید علم در جامعه علمی پزشکی دارای رتبه اول منطقه و جزء 16 کشور برتر دنیا محسوب می شود، اظهار داشت: در این زمینه بسیاری از کشورها رشد منفی داشتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با تاکید بر اینکه حداقل خدمات درمانی در شهرستان ها مهیا باشد تا زمان طلایی در پزشکی که بین 6 تا 10 دقیقه است رعایت شود، افزود: شهرستان نکا فضای کافی برای ارائه خدمات به شهروندان ندارد و باید در افزایش و توسعه این فضا تلاش شود.
دکتر ناصحی ادامه داد:  منابع ملی و دولتی محدود است و در این خصوص خیرین و مردم باید کمک کار ما باشند.

*کمک 2 میلیارد و 250 میلیون ریالی خیران به بخش سلامت شهرستان نکا
مدیر شبکه بهداشت و درمان نکا نیز در این نشست به کمک 2 میلیارد و 250 میلیون ریالی خیران این شهرستان به امور سلامت اشاره و تصریح کرد: افتتاح و بهره‌برداری از بیمارستان امام حسین (ع) نکا با اعتباری بیش از 60 میلیارد ریال از جمله خیرات این نظام و کمک مسئولان و دولت به شهرستان است.
دکتر اسماعیل محمودیان با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت همه‌جانبه در امر سلامت و بهداشت این شهرستان بوده‌ایم، تصریح کرد: نکا بیشترین مراکز بهداشتی و درمانی استیجاری استان را داراست و در این رابطه نیازمند فضای مناسب بهداشت و درمان هستیم.
وی احداث ساختمان مسکونی برای متخصصان غیربومی، احداث اورژانس، تجهیز بیمارستان، تشکیل صندوق حمایت از بیماران نیازمند، احداث بخش آی سی یو، احداث مرکز مشاوره درمانی برای بیماران روانی را از جمله اولویت‌های حوزه سلامت شهرستان نکا عنوان کرد.
امام جمعه نکا نیز در سخنانی خیران را به نوعی ضامن سلامت جامعه دانست و افزود: خیرین با سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت و افزایش و توسعه فضای بهداشت و درمانی و پزشکان با کار مناسب می‌توانند سلامت جامعه را تضمین کنند.
 حجت الاسلام محمدباقر محمدی لایینی ضمن اشاره به اینکه در خصوص بهداشت و درمان نیز مردم باید با آگاهی وارد شوند و کمک کنند، خاطرنشان ساخت: سلامت هدیه الهی است و پزشکان ما نیز در این حوزه این خدمات‌رسانی را ودیعه الهی می‌دانند و با نگاه تجارت به آن نگاه نمی‌کنند.
مازندران سرآمد استانها در اجرای منطقی طرح پزشک خانواده است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal