حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/21 تعداد بازدید : 218
780 هزار مازندرانی پزشک خود را انتخاب کردند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد پزشک خانواده و نظام ارجاع استان به اجرای طرح پزشک خانواده در سه سطح از اول آبان ماه در مازندران اشاره و تصریح کرد: تا کنون 780 هزار نفر از جمعیت استان مازندران پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد پزشک خانواده و نظام ارجاع استان به اجرای طرح پزشک خانواده در سه سطح  از اول آبان ماه در مازندران اشاره و تصریح کرد: تا کنون 780 هزار نفر از جمعیت استان مازندران پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.
دکتر محمد رضا میرزایی با بیان اینکه برای آسانی سازی کار مردم ، سه ماه اول اجرای این طرح به صورت شناور در نظر گرفته شد، افزود: در این مدت مردم می توانند علاوه بر نظام جدید به نظام درمانی گذشته نیز رجوع کنند.
وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح در کنار هر پزشک مرد یک ماما و در کنار هر پزشک زن یک پرستار حضور دارد، اظهار داشت: در چارچوب طرح پزشک خانواده ، شهروندانی که به پزشکان متخصص مراجعه می کنند ، فقط 15هزار و 500 ریال ویزیت پرداخت می کنند .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سهم هزینه درمانی شهروندان با مراجعه به بیمارستان های دولتی را پنج درصد و در بیمارستان های خصوصی 30 درصد عنوان و تصریح کرد: هم اکنون در مازندران 260 داروخانه ، 200 پزشک متخصص و 300 پزشک عمومی آماده ارائه خدمات درمانی به شهروندانی هستند که در سامانه پزشک خانواده ثبت نام کردند.
دکتر میرزایی به  برگزاری دوره آموزشی پزشکان عمومی و متخصص طی دو مرحله در غرب و شرق مازندران اشاره کرد و افزود: در این دوره ها اهداف پزشک خانواده و نحوه ارائه خدمات به افراد تحت پوشش تبیین می شود.

*ارجاع بیمار به صورت منطقی انجام شود
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست، کاهش هزینه درمان را از مهمترین مزیت های اجرای طرح پزشک خانواده برشمرد و گفت:  ارجاع بیمار از پزشک عمومی به متخصص و یا پاراکلینک ها باید بصورت کاملا منطقی انجام شود.
سید عبدالله عمادی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح پزشک خانواده نظام پزشکی ، بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی همکاری همه جانبه داشته باشند، اظهار داشت: از آنجایی که روند درمان و مراجعه مردم نظامند خواهد شد ، در آینده مراجعات کاهش و در نتیجه هزینه های استفاده از خدمات درمانی از جمله مصرف دارو ، آزمایشگاه و دیگر خدمات کاهش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه در استانهای مازندران، سیستان و بلوچستان و فارس این طرح به مرحله اجرا درآمده است، افزود: پزشکان طرف قرارداد باید از نظر درمانی و سلامت نظارت کاملی بر افراد تحت پوشش داشته باشند .
مدیرکل بیمه سلامت مازندران نیز در سخنانی، به پرداخت به موقع مطالبات پزشکان طرق قرارداد در طرح پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: منابع مالی اجرای طرح تامین شده است و مشکلی در پرداخت وجود ندارد.
دکتر  یحیی صالح‌طبری با بیان اینکه  80 درصد پزشکان عمومی و پزشکان متخصص استان و صد درصد داروخانه ها با طرح پزشک خانواده همکاری دارند، افزود: راستای اجرای طرح بزرگ پزشک خانواده شهری، استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای معرفی هرچه بیشتر این طرح برای مردم ضروری است.

780 هزار مازندرانی پزشک خود را انتخاب کردند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal