حوزه ریاست
۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1389/02/01 تعداد بازدید: 6
بزودی دستگاه سنگ شكن در کلنیک تخصصی،فوق تخصصی طوبی راه اندازی می شود
به زودی دستگاه سنگ شكن در کلنیک تخصصی و فوق تخصصی طوبی راه اندازی میشود .

به زودی دستگاه سنگ شكن در کلنیک تخصصی و فوق تخصصی طوبی راه اندازی میشود . به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران دکتر حسين رنجبران معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در این دانشگاه هفت بیمارستان در حال ساخت و ساز وجود دارد افزود: بیمارستان 160 تختخوابی چالوس با 50% پيشرفت فيزيكي ، بیمارستان 32 تختخوابی محمودآباد با 55% پيشرفت فيزيكي ، بيمارستان 160 تختخوابی آمل با 45% پيشرفت فيزيكي ، بيمارستان 200 تختخوابی قائمشهر با 20% پيشرفت فيزيكي ، بيمارستان 160 تختخوابی بهشهربا 27% پيشرفت فيزيكي و بیمارستان 320 تخت خوابی مركز استان با 7% پيشرفت فيزيكي با آخرین استانداردهای جهانی در حال ساخت میباشد .
دکتر رنجبران با اشاره به این مطلب که مشکلات اولیه ساخت بیمارستان 320 تختخوابی ساری برطرف شد افزود : با خاکبرداری 12000 مترمربع ، تحكيم 50 درصدی بستر ساختمان و استقرار آزمايشگاه خاكشناسی ساخت این بیمارستان پیشرفت فيزيكي قابل ملاحظه ای کرد .

وی افزود : با پیگیریهای مستمردانشگاه علوم پزشکی مازندران ، بیمارستان 32 تختخوابی نکا با 78% پيشرفت فيزيكي نيمه اول سال 89 به بهره برداري مي رسد که 2 میلیارد تومان بودجه تکمیل این بیمارستان از وزارت نفت تامین شده و بیمارستان محمود آباد نیز در دهه فجر امسال به بهره برداري خواهد رسید .

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اشاره به پنج مركز شبانه روزي بهداشتي درماني درحال ساخت (درمان بستر) افزود : همه آنها بیش از ده تخت داشته و مجهز به آزمايشگاه ، راديولوژي و كلينيك می باشند .

وی با اشاره به این مطلب که این مراکز در مناطق محروم برای تحقق عدالت اجتماعی دولت خدمتگزار پیش بینی شده افزود : مركز شبانه روزي بهداشتي درماني كياسر با 56% پیشرفت فيزيكي ، كياكلا با 50% پيشرفت فيزيكي ، كجور 85% پيشرفت فيزيكي ، شيرگاه 48% پيشرفت فيزيكي و وانای آمل 95% پيشرفت فيزيكي دارد که همه آنها در سال جاري به بهره برداري مي رسند .

دکتر رنجبران در بخش دیگری از سخنان خود به مجتمع پيامبر اعظم (ص)اشاره کردو افزود : تمامی دانشكده های این دانشگاه بجز دانشکده پرستاري و مامايي در این مجتمع مستقر هستند و با توجه به اینکه در سال گذشته کلنگ احداث دانشکده دندانپزشکی بزمین زده شد مطالعات اولیه و انتخاب مشاور و پيمانكار انجام و در سال 88، 570 میلیون ریال برای ساخت آن تخصیص داده شد که 5% پيشرفت فيزيكي دارد.

وی با توجه به وجود 14500 پرسنل و 5000 باز نشسته و 250 عضو هیات علمی و بیش از سه هزار دانشجو لزوم یک مجموعه ورزشی را یادآور شد و افزود : اقدامات اولیه برای ساخت سوله ورزشي گسترده به اضافه يك مجموعه سونا ،استخر و جكوزي انجام شده و نقشه ساخت آن آماده اجرا است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه بااشاره به وسعت 100 هكتاری مجتمع پیامبر اعظم و لزوم زيبا سازي فضای آن افزود : برنامه های زیباسازی آن با احداث 600 متر دیوار که در طوفان دو سال قبل تخریب شده بود در حال انجام است و علاوه بر آن سردرب و پاركينگ این مجتمع نیز ساخته خواهد شد.

وی افزود : در این مجموعه دانشکده موقت دندانپزشکی ، آزمايشگاه مجهز ، واحد فارماكولوژي و فيزيولوژي نیزدر حال ساخت است .

دکتر رنجبران افزود : مجموعه موقت دانشكده دندانپزشكي با 60 دانشجو در حال آماده سازي است كه فعلاً از مجموعه دانشكده پزشكي استفاده مي كنند .

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه افزود : خوابگاه 240 نفری و سالن غذا خوري بصورت مجزا با ظرفیت بیش از صدها نفر بانضمام نانوائی با تجهیزات بروز احداث شده که بزودی افتتاح خواهد شد.

دکتر رنجبران با اشاره به ارزش والای شهیدان و وظیفه ما در مقابل ایثارگریها و رشادتهای آنها گفت : سه شهید والامقام گمنام در این مجتمع به خاک سپرده شدند که مقبره ای در خور شان و منزلتشان با ظاهری زیبا در كنار مسجدالنبی این مجتمع طراحی و ساخته شد .

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اعلام این مطلب که مجتمع طوبي دانشگاه با 2 الی 3 هزار بيمار در روز یکی از پر مراجعه ترین کلینیک های استان است افزود : این مجتمع با پزشکان متخصص و فوق تخصص با کمترین مبلغ تعرفه در حال ارائه خدمات است و به دلیل استقبال بیماران این کلینیک در ايام تعطيلات نوروزی با سه شیفت کار شبانه رووزیو اضافه شدن هشت مطب جدید به فضای فیزیکی آن در حال خدمت بود

وی ادامه داد : دپارتمان كليه و مجاري ادراري فاقد سنگ شكن بود و ظرف يك ماه فضاي استقرار دستگاه سنگ شكن آماده و دستگاه آن خريداري شده است که بزودي نصب مي شود .

دکتر رنجبران با اشاره به مراجعه بسیار بالای بیماران و احتمال برخورد نامناسب پرسنل با بیماران افزود : در نشستی با پرسنل این مجتمع نسبت به این موضوع تذكرات لازم را داده و از آنان خواسته شد که برخورد بسیار خوبی با بیماران داشته باشند .

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اشاره به اهمیت تجهیزات پزشکی در ارائه خدمات بهداشتی درمانی افزود: سال گذشته 9 ميلياردو 200 میلیون تومان براي تجهيز و بهبود استاندارد و تجهيزات پزشكي و عمرانی تخصیص داده شد.

دکتر رنجبران افزود : برای ساخت 150 خانه بهداشت و چهل مركز بهداشتي درماني ازمصوبات سفر ریاست محترم جمهوری ،زمين تهیه شده و با تخصیص 200 ميليون تومان از سوی استانداری در سال جدید ساخت آن آغاز شده است .

وی با اشاره به اهمیت فراهم نمودن آسایش پزشکان در مناطق محروم افزود : برای تحقق این امر ساخت 100 خانه پزشک در مناطق محروم مصوب شدکه تاکنون 56 خانه پزشک احداث و بقیه در حال احداث است.

دکتر رنجبران افزود در بخش پرسنلی با برگزاری امتحان استخدامي در اسفند ماه 88، 143 نفر جذب دانشگاه خواهند شد و 55 نفر از پيماني به رسمي آزمايشي و 600 نفر از نیروهای شرکتی تبديل به نيروهاي قرارداد كار معين شدند كه با تبدیل نیروی شرکتی به قرارداد معین علاوه بر ازدياد حقوق از امنیت شغلی بالاتري برخوردار مي شوند .

وی تهیه شناسنامه پرسنل ستادی جهت اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و اجرای حسابداری تعهدی را از دیگر اقدامات دانشگاه بر شمرد و افزود : در راستای طرح تکریم ارباب رجوع برای ارزیابی مدیران و کارکنان ،شناسنامه ای تهیه و میزان رضایتمندی مراجعین از کارکنان به پرسنل اعلام خواهد شد و حسابداری تعهدی در سه مرکز دانشکده پیراپزشکی ، بیمارستان شهدای بهشهر و شبکه سوادکوه بصورت پایلوت در حال انجام است .

دکتر رنجبران با اشاره به جذب اعتبارات آخر سال افزود :با جذب 35 ميليارد تومان در قالب متمم بيش از 90% مطالبات بهداشتي درمانی از جمله قسمت اعظم 15 ماه عقب ماندگي كارانه و اضافه كار و حتی عقب ماندگی چهار ماهه پرداختهای مستمر (حقوق ) پرسنل بیمارستان كلاردشت ، 3 تا 4 ماه حقوق مستمر دستياران و مطالبات غير مستمر آنان پرداخت شد .

وی افزود : 95% مطالبات بهداشت به مبلغ 13 ميليارد و 100 ميليون تومان و پرداخت بيش از 85% مطالبات بيمارستاني به مبلغ 14 ميليارد و 600 ميليون تومان و پرداخت 100% مطالبات معاونتهای آموزشي ، دانشجويي فرهنگي ، تحقيقات و فن آوري و ستاد مركزي پرداخت شد كه اين پرداخت ظرف 15 سال گذشته بي سابقه بود.

دکتر رنجبران افزود : با پيگيري هاي بعمل آمده با بیمههای تامین اجتماعی ، خدمات درماني ، نيروهاي مسلح و كميته امداد ده ميليارد تومان از 24 میلیارد تومان مطالبات بیمه ای دريافت شد و در قالب طرح بهبر و مطالبات بيمارستاني هزينه شد و در حال حاضر پیگیر 14 میلیارد تومان مطالبه باقیمانده نیز هستیم .

وی افزود: 12 ميليارد تومان بدهکاری دارويي داريم كه 2 ميليارد تومان پايان سال 88 پرداخت شد و براي پرداخت بقيه با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مكاتبه شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه از افزايش بودجه تحقيقاتي خبر داد و افزود : علاوه بر بودجه جاری تحقیقاتی مبلغ یکصد میلیون تومان نیز به بخش تحقیقات در قالب متمم تخصیص داده شد .

دکتر رنجبران افزود: با همت خیرین زميني در كنار مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری با وسعت 1500 متر به بيمارستان در حال اهدا شد و خیری براي خرید دستگاه راديوتراپي به ارزش 3 ميليارد تومان موافقت و فضاي آن نیز مهيا شد همچنین اخیرا جهت افزایش فضای مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری برای استقرار دستگاه رادیوتراپی چند صد متر زمین تهیه و به مجموعه ملحق شد.

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal