حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/22 تعداد بازدید : 127
آلودگی تهدید کننده سلامت جوامع است
استاندار مازندران در نشستی با نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران، عوامل ایجاد آلودگی را تهدیدی بر سلامت افراد جامعه دانست و گفت: به دلیل کمبود زمین ، وجود جنگل و موجودات زنده و نیز بالا بودن آبهای سطحی دفن زباله در این استان را با مشکل مواجه کرده اس
استاندار مازندران در نشستی با نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران، عوامل ایجاد آلودگی را تهدیدی بر سلامت افراد جامعه دانست و گفت: به دلیل کمبود زمین ، وجود جنگل و موجودات زنده و نیز بالا بودن آبهای سطحی دفن زباله در این استان را با مشکل مواجه کرده است.
طاهایی، با بیان اینکه دفن بهداشتی زباله در برخی از استانها انجام می شود، افزود: مازندران با دارا بودن 24 هزار کیلومتر مربع، دو سوم آن پوشیده از جنگل است بنابراین ناگزیر زباله ها در مناطق جنگلی دفن می شوند.
وی با اشاره به اینکه شیرابه ها تهدیدی جدی برای آلودگی آبها به شمار می آید، تصریح کرد: افزایش بیماریهای عفونی، خشک شدن درختان و افزایش بیماریهای مشترک انسان و حیوان از دیگر عوارض دفن زباله در محیط جنگلی است.
وی بر تصمیم گیری دولت مبنی بر احداث نیروگاه تولید برق از زباله اشاره و تصریح کرد: به همین منظور اعتباری معادل 20 میلیارد دلار به صورت رایانه ای و رایگان به شهرداری نوشهر  و ساری پرداخت شد.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه این پروژه به یک پیمانکار چینی واگذار شد، اظهار داشت: کشورهای سوئد و فنلاند تجربه احداث نیروگاه زباله سوز را داشتند.

*دفن بهداشتی زباله به ارتقا بهداشت کمک می کند
طاهایی با بیان اینکه در مازندران 2500 تن زباله وجود دارد، اظهار داشت: چنانچه سازمان بهداشت جهانی در این زمینه کمک نماید، به ارتقا بهداشت کمک شایانی می شود.
وی ضمن اشاره به اینکه برخی از سرطانها به دلیل آلودگی آبها به وجود می آید، گفت: سازمان بهداشت جهانی صرف نظر از مسایل سیاسی، نجات جان انسانها را کانون توجه خود قرار دهد.
استاندار مازندران با بیان اینکه میزان مرگ مادران باردار قبل از انقلاب اسلامی بالا بوده ، افزود: با همکاری WHO و اقدامات صورت گرفته، میزان مرگ و میر مادران باردار به حد استاندارد رسیده است.
طاهایی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب در مازندران 3200 روستا وجود داشت که 70 درصد آنها فاقد آب بهداشتی  بودند، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر 99 درصد از روستاییان از آب بهداشتی برخوردارند.
وی با تاکید بر اینکه بهداشت یکی از موارد مهم در دولت جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: هر ساله مبالغ قابل توجهی برای تامین آب شرب بهداشتی سرمایه گذاری وهزینه می شود.

آلودگی تهدید کننده سلامت جوامع است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal