حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/08/22 تعداد بازدید : 169
استفاده از وسایل گرمایشی غیرایمن 3 نفر را روانه بیمارستان کرد
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: به دنبال کاهش نسبی دمای هوا، استفاده از وسایل گرمایشی گاز سوز غیر ایمن 3 نفر از هموطنان بهشهری را روانه بیمارستان کرد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: به دنبال کاهش نسبی دمای هوا، استفاده از وسایل گرمایشی گاز سوز غیر ایمن 3 نفر از  هموطنان بهشهری را روانه بیمارستان کرد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرزاد بزرگی با بیان اینکه نیمه شب 20 آبان ماه در اثر نشت گاز مونوکسیدکربن درمنزلی واقع درشهرستان بهشهر 3 نفر دچارمسمومیت با گاز شدند، افزود: به دنبال اعلام حادثه مسمومیت با گاز دریک منزل شخصی واقع درشهرستان بهشهر، تکنسینهای فوریتهای پزشکی اورژانس به محل حادثه اعزام  وپس از انجام اقدامات اولیه  از جمله اکسیژن تراپی وسرم تراپی مصدومان را به بیمارستان امام (ره) بهشهر منتقل کردند.
وی با اشاره به اینکه علت حادثه مشکل فنی بخاری گازی واحتراق ناقص گاز بیان شده، اظهار داشت: باتوجه به اقدام به موقع دراعلام به اورژانس 115و انتقال سریع آنها به بیمارستان حال عمومی مصدومین رضایت بخش بوده و پس از چند ساعت مرخص شدند.
دکتر بزرگی با بیان اینکه  افراد مسموم شده مؤنث و 51 ،23 و16 ساله بودند، تصریح کرد:  این افراد شامل مادر ، فرزند وبرادرزاده بودند.
وی ضمن اشاره به فرا رسیدن فصل سرما به بیان  توصیه های ایمنی درزمان مواجهه با فرد دچارمسمومیت با گازCO پرداخت و افزود: افراد در مواجه با انتشار گازCO  بلافاصله در وپنجره را برای انتقال جریان هوای آزاد به فضا  باز کنند و از ازروشن کردن چراغ  خودداری نمایند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: انتقال فرد مسموم از محیط آلوده به هوای بیرون و تماس با اورژانس ۱۱۵- باز کردن  یقه پیراهن و کمربند و لباس های تنگ افراد مسموم شده و نیز  درصورت امکان ، اکسیژن دهی به فرد مسموم شده تاکید می شود.
دکتر بزرگی خاطرنشان ساخت: این نکته را در نظر داشته باشید کمک کننده ها خود نباید در معرض این گاز به مدت طولانی قرار گیرند زیرا خود مسموم شده و نمی توانند به مصدوم کمک کنند.
استفاده از وسایل گرمایشی غیرایمن 3 نفر را روانه بیمارستان کرد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal