حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/11 تعداد بازدید : 278
رعایت نکردن اصول ایمنی در وسایل گرمایشی منجر به مرگ یک مازندرانی شد
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و لزوم استفاده از وسایل گرمایشی بر کنترل و اطمینان سلامت این نوع وسایل تاکید و تصریح کرد: رعایت نکردن اصول ایمنی در وسایل گرمایشی منجر به مرگ یک مازندرانی در هفته گذشته شد.
رییس مرکز مدیریت حوادث  و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و لزوم استفاده از وسایل گرمایشی بر کنترل و اطمینان سلامت این نوع وسایل تاکید و تصریح کرد: رعایت نکردن اصول ایمنی در وسایل گرمایشی منجر به مرگ یک مازندرانی در هفته گذشته شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرزاد بزرگی ، به مرگ زن بهشهری در اثر استنشاق گاز ناشی از بخاری گازی طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در این حادثه پس از تماس با مرکز پیام اورژانس بهشهر یک دستگاه آمبولانس به محل وقوع حادثه اعزام و تکنسین های اورژانس 115با حضور بر بالین فرد حادثه دیده متوجه مرگ وی شدند.
وی با بیان اینکه دو حادثه گازگرفتگی نیز در روستای سنگچال و پلور آمل گزارش شده، افزود: در حادثه روستای سنگچال استفاده از کرسی زغالی به عنوان وسیله گرمایشی غیراستاندارد در محیط بسته منجر به خفگی شد  و حادثه دیده به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفت.
رییس اورژانس 115 مازندرانادامه داد:  حادثه پلور که جنب فدراسیون کوهنوردی رخ داد استفاده از ذغال برای گرم کردن محیط منجر به خفگی شد که دو مصدوم این حادثه نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
دکتر بزرگی با تاکید بر اینکه استفاده از وسایل غیراستاندارد همچون ذغال و پیک نیک برای گرم کردن محیط از موارد مهم خفگی است، خاطرنشان ساخت:  مردم به این موضوع توجه جدی داشته باشند و قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، آن را کنترل و بررسی نمایند.
رعایت نکردن اصول ایمنی در وسایل گرمایشی منجر به مرگ یک مازندرانی شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal