حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/13 تعداد بازدید : 328
راه ارتباط جنسی زنگ خطری برای ابتلا به بیماری ایدز محسوب می شود
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دومین دوره انتخابات اعضای هیات امنای مجمع خیرین سلامت در مازندران که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد ، با بیان اینکه متاسفانه راه ارتباط جنسی زنگ خطری برای ابتلا به بیماری ایدز محسوب می شود گفت: این آمار از 10 درصد به 21 درصد رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دومین دوره انتخابات اعضای هیات امنای مجمع خیرین سلامت در مازندران که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد ، با بیان اینکه متاسفانه راه ارتباط جنسی  زنگ خطری برای ابتلا به بیماری ایدز محسوب می شود گفت: این آمار از 10 درصد به 21 درصد رسیده است.
دکتر محمد رضا میرزایی با تاکید بر اینکه پیشگیری از بیماری ایدز مستلزم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به افراد جامعه است، افزود: 80 درصد از بانوان مبتلا به این بیماری از راه های جنسی آلوده می شوند.
وی با اشاره به اینکه اولین مورد بیماری ایدز 30 سال قبل در دنیا گزارش شده است اظهارداشت: بیماری ایدز یک بیماری واگیردار است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر در دنیا 35 میلیون بیمار مبتلا به ایدز داریم گفت: کشورهای پیشرفته موفق به کنترل بیماری ایدز شدند در صورتی که در کشورهای در حال توسعه این بیماری رو به رشد است.
دکتر میرزایی تصریح کرد: در کشور ما براساس آخرین آمار 24 هزار و 750 نفر مورد HIV مثبت به صورت تصادفی مشاهده شده در حالی که آمار واقعی حدود 4 یا 5 برابر بیشتر است.
وی یادآور شد: وزیر بهداشت اعلام کرده آمار افراد مبتلا به ایدز در کشور 94 هزار نفر می باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه 273 بیمار مبتلا به ایدز در مازندران شناسایی شده است گفت: آمار واقعی بیش از تعداد است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: شایعترین راه انتقال بیماری ایدز تزریق مشترک بین معتادین ، ارتباط جنسی و مادر به کودک است.
میرزایی اظهارداشت: آمار ابتلای به بیماری ایدز توسط تزریق مشترک بین معتادین از 70 درصد به 61 درصد رسیده است.
وی ادامه  داد: راه انتقال ایدز 4 درصد از طریق مادر به کودک و 14 درصد براثر عوامل ناشناخته است.
 
* اطلاع رسانی مهمترین راه پیشگیری از ایدز
میرزایی با تاکید بر اینکه دانش سلامت مردم باید افزایش یابد گفت: مهمترین راه پیشگیری از بیماری ایدز اطلاع رسانی دقیق به مردم است .
وی اظهارداشت: هدف وزارت بهداشت از تدوین برنامه پنج ساله آموزش به عموم مردم است که از سال 89 این برنامه را دستور کار خود قرارداده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران متذکر شد: به دلیل اهمیت بیماری ایدز از 10 لغایت 16 آذر به عنوان هفته اطلاع رسانی این بیماری نامگذاری شده است تا  مردم از این بیماری آگاهی پیدا کنند.
میرزایی از برگزاری همایش استانی ایدز روز دوشنبه 13 آذر ماه 91 در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد و گفت: برنامه بازآموزش پزشکان- پخش برنامه مستقیم تلویزیونی ، تهیه بسته های فرهنگی برای دانشجویان و تشکیل میزگرد در صدا و سیما از جمله برنامه های این هفته محسوب می شود.
وی یادآور شد: سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل متحد تا سال 2015 سه هدف عمده از جمله پیشگیری از موارد جدید ابتلا به بیماری ایدز ، رفع تبعیض بین بیماران مبتلا و پیشگیری از مرگ جدید را در راستای پیشگیری از بیماری ایدز دنبال می کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: بیمار مبتلا به ایدز را باید در جامعه بپذیریم و این بیماری قابل درمان و پیشگیری است.
میرزایی خواستار همکاری خیرین سلامت در بحث پیشگیری از بیماری های دیابت ، قلبی و عروقی ، سل ، ایدز و بیماری هایی که سلامت انسان ها را به خطر می اندازند شد.

راه ارتباط جنسی زنگ خطری برای ابتلا به بیماری ایدز محسوب می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal