حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/15 تعداد بازدید : 664
جشن روز دانشجو در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار شد
به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر، روز دانشجو، جشنی با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمع کثیری از دانشجویان ، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار شد.
به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر، روز دانشجو، جشنی با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمع کثیری از دانشجویان ، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جمع دانشجویان، روز دانشجو را یادآور رشادتهای دانشجویان دانست و گفت: دانشجویان در عرضه های علمی-فرهنگی- پژوهشی جانفشانی می کنند.
دکتر محمد مهدی ناصحی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران جوان و عمری 25 سال دارد، افزود: این دانشگاه در حوزه بهداشت و درمان عمر طولانی دارد و بزرگترین شبکه بهداشت و درمان در این استان مستقر است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 76 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی  از جمله تکمیلی، دستیاری و فوق تخصص در این دانشگاه وجود دارد.
 
*درارایه کیفیت و کمیت خدمات علمی تلاش می کنیم
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه دانشگاهها، در توسعه علمی کشور نقش بسزایی دارند، تصریح کرد: در ارایه کیفیت و کمیت خدمات علمی تلاش می کنیم.
دکتر ناصحی به بیان دستاوردهای علمی این دانشگاه در حوزه پژوهشی پرداخت و تصریح کرد: در سالهای اخیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران توانسته در حوزه پژوهشی رتبه های برتر در بین دانشگاه های علوم پزشکی تیپ دو کشور را از آن خود نماید.
وی به کسب رتبه اول در ارزیابی پژوهشی در کشور اشاره کرد و افزود: این جایگاه به همت اعضای هیئت علمی، دانشجویان محقق به دست آمد.
ریس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، به درخشش این دانشگاه در سایر زمینه ها از جمله بهداشتی- درمانی- فرهنگی و دانشجویی و توسعه منابع فیزیکی پرداخت و بیان داشت: تمامی این دستاوردها به منظور ارتقا کیفیت و کمیت خدمات علمی به دانشجویان و مردم صورت گرفته است.
 
*دانشجویان در زمینه تحقیق و پژوهش توانمند هستند
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نیز در سخنانی با اشاره به کسب رتبه برتر در تحقیقات دانشجویی در بین 24 دانشگاه تیپ دو، افزود: دانشجویان ما در زمینه تحقیق و پژوهش توانمندیهای خوبی دارند.
دکتر احمدعلی عنایتی  با تاکید بر گسترش فعالیتها به سمت تولید علم، خاطرنشان ساخت: اولین سطح رتبه علمی، تولید دانش است لذا این امر توسط اساتید و دانشجویان محقق خواهد شد.
وی به دانشجویان توصیه کرد با حضور در کارگاه های مقاله نویسی ، فعالیتهای پژوهشی خود را به صورت مقاله علمی ارایه نمایند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، شرط اول فعالیتهای پژوهشی را انجام پژوهش و تبدیل به مقاله علمی عنوان و تصریح کرد: یافته های پژوهشی به فناوری و تولید علوم و در نهایت ثروت تبدیل می شود.
دکتر عنایتی ادامه داد: تاسیس 120 شرکت دانش بنیان در مازندران یکی از تعهدات دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال جاری است لذا کسانی که می توانند چنین شبکه هایی را راه انداری نمایند از حمایت این دانشگاه برخوردار خواهند شد.
وی ، ساماندهی کتابخانه ها از لحاظ کتابهای متنی  و الکترونیکی را یکی دیگر از وظایف معاونت تحقیقات و فناوری دانست و گفت: هیچ مشکلی برای خرید کتاب نداریم لذا هر مقدار کتاب و دیتا بیس  برای آموزش و پژوهش نیاز باشد،  خریداری خواهیم کرد.
 
*یک صد دانشجوی نخبه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران وجود دارد
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، با اشاره به پیگیریهای مسئولان این دانشگاه برای گسترش فضای دانشکده ها گفت: یکی از ملاکهای اصلی ما برای ارتقا اساتید، ارزیابی های دانشجویان است.
دکتر آزادبخت ادامه داد: در حال حاضر یک صد دانشجوی استعداد درخشان در دانشگاه علوم پزشکی مازندران وجود دارد.
 
*فضایی مفرح در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ایجاد شد
معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به اینکه در ساخت و ساماندهی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) سعی شده فضایی مفرح ایجاد نماییم، افزود: در حال ساخت دانشکده دندانپزشکی در این مجتمع هستیم و در صورت تامین منابع مالی در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر حسین رنجبران با بیان اینکه این دانشکده یکی از بهترین دانشکده های دانشگاه خواهد بود، تصریح کرد: در زمینه فضای کلاسها نیز اصلاحاتی در حال انجام است.
 
*مطالبات به حق دانشجویان در تصمیم گیری مسئولان نقش بسزایی دارد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در سخنانی، این نهاد را پشتیبان دانشجویان دانست و اظهارداشت: خواسته و مطالبات به حق دانشجویان در تصمیم گیری مدیران دانشگاهی مؤثر خواهد بود.
حجت الاسلام موسی مستقیمان ، به احترام دانشجو نسبت به اساتید تاکید و تصریح کرد: داشتن روحیه انتقاد خوب است ولی باید قدردان زحمات خوب مدیران و اساتید نیز بود.
 
*حراست امین دانشجو و استاد است
دکتر احمدی مدیرحراست دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این نشست، حراست را مشاور امین دانشجویان و اساتید و کارکنان دانست و گفت: حفظ دستاوردهای نظام ، صیانت از سرمایه های انسانی یکی از وظایف این نهاد محسوب می شود.
 
*دانشجویان بمب اتمی ایران هستند
دکتر سید علی سلیلی استاد دانشگاه در این نشست با بیان اینکه بمب اتمی ایران دانشجویان آن هستند، گفت: آمریکا و سایر ابرقدرتها از اراده ملت ایران در هراس است.
این استاد دانشگاه، با تاکید بر اینکه به همت دانشجویان و فرهیختگان این مرز و بوم امروزه همه به ایران عزت مدار و ایران اسلامی احترام می گذارند، افزود: هرگاه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران به حمایت نیاز دارد، این دانشجویان هستند که وارد عرصه می شوند.
دکتر سلیلی با اشاره به وجود  220 شهید دانشجو در مازندان، اظهارداشت: شاخص ترین این شهدا دانشجویان رشته های پزشکی بودند.
وی با تاکید بر اینکه دانشجویان به مسائل سیاسی و سیاستهای خارجی بصیرت داشته باشند، افزود: یکی از افتخارات ما ولایت پذیری رهبری است .
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه جنبه های جنگ نرم توسط جنبش های دانشجویی تبیین شود، گفت: اقتدار، عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی را  مدیون خون شهدا هستیم.
 گفتنی است در این نسشت  4 ساعته ضمن قرائت بیانیه انجمن  دانشجویی و بسیج دانشجویی، دانشجویان در فضایی آرام به بیان مطالبات، انتظارات خود از هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرداختند و  در پایان نیز نمای سردر ورودی مجتمع پیامبر اعظم(ص) ساری افتتاح شد.

جشن روز دانشجو در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal