حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/18 تعداد بازدید : 364
ارسال 350 مقاله علمی و پژوهشی به همایش راهکارهای ارتقا سلامت و چالش ها
دبیر علمی سومین همایش سراسری راهکارهای ارتقا سلامت و چالش ها با محوریت سالمندی با بیان اینکه 350 مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه همایش ارسال شد، گفت: پس از ارزیابی مقالات ، توسط کمیته علمی همایش،در نهایت 38 مقاله به صورت سخنرانی و 163 مقاله به صورت پوستر ارایه می شود.
دبیر علمی سومین همایش سراسری راهکارهای ارتقا سلامت و چالش ها با محوریت سالمندی با بیان اینکه 350 مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه  همایش  ارسال شد، گفت: پس از ارزیابی مقالات ، توسط کمیته علمی همایش،در نهایت 38 مقاله به صورت سخنرانی و 163 مقاله به صورت پوستر ارایه می شود.
دکتر زینب حمزه گردشی در سخنانی با بیان اینکه بهبود شرایط زندگی ، مراقبتهای  بهداشتی، پیشگیری- درمانی و افزایش طول عمر و امید به زندگی پدیده سالمندی را در ایران به همراه داشته، تصریح کرد: در این همایش 7 سخنرانی جامع و 4 پانل با محورهای سالمندی موفق- چالشهای  روانی، عاطفی، اجتماعی و معنوی سالمندان- مراقبت از سالمندان ناتوان و نیز ارتقا سلامت مراقبین از سالمندان ارایه می شود.
وی ضمن اشاره به اینکه سالخوردگی جمعیت و پیامدهای ناشی از آن از چالشهای عمده جمعیتی سالهای آینده کشور است، افزود: از آنجایی که در سند چشم انداز کشور به موضوع تداوم اجرای ساماندهی و توانبخشی  سالمندان توجه ویژه ای شده، سومین همایش راهکارهای ارتقای سلامت و چالش ها با محوریت سالمندی بر آن است تا فرصت مناسبی را برای دست اندرکاران حوزه سلامت برای ارایه دستاوردهای علمی و پژوهشی  در زمینه ارتقای سالمندان فراهم آورد.
دکتر حمزه گردشی ادامه داد: از آنجایی که مشارکت در امر تولید در دوران سالمندی کاهش می یابد، اظهار داشت: ایران با سونامی سالمندی مواجه است لذا باید برنامه ریزیهای مناسب این افراد برای مشارکت در امر تولید و جامعه  اتخاذ شود.
وی با تاکید براینکه افراد از دوران کودکی سبک زندگی فعالی داشته باشند تا به دوران پیری سالم برسند، گفت: تلاش می کنیم کیفیت خدمات سلامت جسمی- روانی- اجتماعی و معنوی بهبود یاید.
ارسال 350 مقاله علمی و پژوهشی به همایش راهکارهای ارتقا سلامت و چالش ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal