حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/25 تعداد بازدید : 440
برگزاری همایش پس از سفر عمره دانشگاهیان استان مازندران
همایش پس از سفر عمره دانشگاهیان مازندران به همت شورای هماهنگی عمره دانشگاهیان استان در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار شد.
همایش پس از سفر عمره دانشگاهیان مازندران به همت شورای هماهنگی عمره دانشگاهیان استان در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار شد.
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره در این نشست با بیان اینکه وجود آدمی گرفتار ویروسهای گناه و خطا می شوند، گفت: حج جایی است که روح انسانها از گناه و خطا پاک می شود.
حجه الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی با تاکید بر اینکه زائران خانه خدا به عهدی که با خدا و پیامبر در زمان طواف و حج بستند، وفا کنند، تصریح کرد: اعمال حج از جمله احرام بستن-طواف- زیارت- نماز و سعی  پیام و تفسیرهای ویژه ای دارد.
وی ، سخن چینی- بدگمانی- شرک و حسادت را از عوامل حبط اعمال دانست و افزود: مراقب باشید با این گونه اعمال، نیکیها و خوبی های گذشته را از بین نبرید.
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره، رصد کردن روحانیون و کاروانها را یکی از وظایف این نهاد عنوان و خاطر نشان ساخت: مدیران و روحانیون کاروانهایی که مسئول اعزام دانشگاهیان مازندران به سفر معنوی حج هستند، از گروه های برتر محسوب می شوند.

*قلبهای سفیدتان را با گناه تیره نکنید
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور نیز در سخنانی سنگ حجرالاسود را چشم و دست خدا عنوان و تصریح کرد: این سنگ به همراه حضرت آدم از بهشت به زمین آمد و منطقه ای که  به حرم معروف است را نورانی کرد.
حجه الاسلام و المسلمین سید محمدرضا فقیهی با اشاره به اینکه به این سنگ در ابتدا حجرالابیض نام داشت، اظهار داشت: دست گناهگاران این سنگ را سیاه کرد.
وی در خطاب به حجاج ادامه داد: قلبهای سفیدتان را با گناه سیاه نکنید و با کسانی که اهل گناه هستند در ارتباط نباشید.
سپس، معمایی به نمایندگی از کاروانهای استان مازندران به بیان اهمیت سفر در کسب تجارب و توسعه شناخت انسانها پرداخت و گفت: سفر همانند معلمی است که به اندوخته های مسافران می افزاید.
وی نمونه بارز سفرهای معنوی را حج عنوان و تصریح کرد: به معنای واقعی حاجی و پاک ماندن کاری دشوار است.
معمایی، یادآوری پیمان و عهد با خدا در زمان حج را یکی از اهداف برگزاری همایش پس از سفر حج دانست و اظهار داشت: سفرهای معنوی و الهی به تغییر و تحول در آدمی منجر می شود لذا باید در حفظ و مراقبت آن تلاش نمود.
گفتنی است در سال 90-91 در مجموع نزدیک به یک هزار نفر در قالب 7 کاروان شامل یک کاروان اساتید- 3 کاروان متأهلین و 3 کاروان پسران مجرد از دانشگاهیان استان مازندران به سفر معنوی حج اعزام شدند.
برگزاری همایش پس از سفر عمره دانشگاهیان استان مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal