حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/27 تعداد بازدید : 350
مراکز بهداشتی متولی بهداشت و سلامت مردم است
رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری مراکز بهداشتی را متولی بهداشت و سلامت مردم دانست و تصریح کرد: این مراکز در دو مقوله بهداشت و درمان خدمات ارایه می دهد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری مراکز بهداشتی را متولی بهداشت و سلامت مردم دانست و تصریح کرد: این مراکز در دو مقوله بهداشت و درمان خدمات ارایه می دهد.
دکتر عقیل برزگر در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان مطلب بالا،گفت: مرکز بهداشت یکی از گسترده ترین اداره در شهرستان ساری است.
وی با اشاره به اینکه 55 مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی در مجموع دو شهرستان ساری و میاندرود وجود دارد، افزود: در این مراکز بهداشتی 198 خانه بهداشت وجود دارد که 360 بهورز درآن در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
وی ادامه داد: با اجرای طرح پزشک خانواده روستایی، پزشک در تمامی مراکز روستایی مستقر شد که حداقل هفته ای یکبار به برای پایش های بهداشتی به خانه های بهداشت مراجعه می نماید.
دکتر برزگر صدور دفترچه بیمه روستایی را خدمت دیگری برای روستاییان دانست و افزود: با داشتن این دفترچه روستاییان با حداقل هزینه از خدمات درمانی بهره مند می شوند.
رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری  با اشاره به اینکه در هر مرکز بهداشتی درمانی علاوه بر پزشک عمومی، واحدهای بهداشت محیط و حرفه ای- بهداشت خانواده- بیماریها و دندانپزشک وجود دارد، خاطرنشان ساخت: واحد دندانپزشکی در طرح گسترش مراکز بهداشتی درمانی در برخی از واحدها تعریف شده است.
دکتر برزگر میزان مرگ و میر مادران را یکی از شاخصهای مهم سلامت افراد جامعه دانست و گفت: در هر بهداشتی درمانی ماما نیز مستقر است که خدماتی نظیر مراقبت مادران در زمان قبل از بارداری، حین بارداری و بعد از بارداری را انجام می دهند.

*واحد رادیولوژی مرکز درمان بستر کیاسر درآینده نزدیک به بهره برداری می رسد
رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری  در بخش دیگری از سخنانش به وجود یک مرکز درمان بستر درمنطقه چهاردانگه اشاره و تصریح کرد: مراکز درمان بستر مکانی مانند اورژانس هستند که بیمار برای مدتی تحت نظر گرفته می شود و سپس به مرکز درمانی پیشرفته تر انتقال می یابد.
وی با بیان اینکه در این مراکز پزشک – ماما-آمبولانس و واحد رادیولوژی نیز مستقر هستند، گفت: امیدواریم واحد رادیولوژی مرکز درمان بستر کیاسر تا دو هفته دیگر به بهره برداری برسد.
دکتر برزگر در خصوص علت عدم انجام زایمان در مرکز درمان بستر کیاسر افزود: با توجه به امکانات و نبود متخصص اطفال انجام زایمان در این مرکز از ریسک بالایی برخوردار است.
وی، ادامه داد: امیداست با کامل شدن امکانات سخت افزاری و نیروهای انسانی برخی از کاستیهای این مرکز برطرف شود.
رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری با بیان اینکه زنان و اطفال بیشترین گروه هایی هستند که به مراقبت بیشتری نیاز دارند، اظهار داشت: امیدورایم روزی برسد که حداقل 14 تخصص اصلی از جمله اطفال، داخلی و زنان در مرکز درمان بستر کیاسر مستقر شود.

*پیگیر ایجاد مرکز درمان بستر در منطقه دودانگه ساری هستیم
دکتر برزگر ضمن اشاره به اینکه در حال پیگیری برای ایجاد مرکز درمان بستر در منطقه دودانگه شهرستان ساری نیز هستیم، خاطرنشان ساخت: مراکز بهداشتی ما از نظر تجهیزات مشکل  خاصی ندارد.
وی ادامه داد: 70 درصد مراکز بهداشتی درمانی ما استیجاری هستند که در شأن مردم این شهرستان نیست.
 رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری از تشکیل مجمع خیرین بهداشت شهرستان ساری خبر داد و افزود: تجهیز و نوسازی مراکز خانه های بهداشت یکی از شعارهای این مجمع است.
مراکز بهداشتی متولی بهداشت و سلامت مردم است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal