حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/20 تعداد بازدید : 128
مرکز جامع سرطان شمال کشور در ساری راه اندازی می شود
رییس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری از احداث مرکز جامع سرطان منطقه شمال کشور در این مرکز خبر داد .
رییس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری از احداث مرکز جامع سرطان منطقه شمال کشور در این مرکز خبر داد .
دکتر عالیه زمانی کیاسری با اشاره به اینکه مرکز جامع سرطان در ساختمانی 4طبقه احداث شده است، افزود: 2 طبقه از این ساختمان مربوط به بخش بستری بیماریهای سرطان و شیمی درمانی و یک طبقه به بخش ICU  و یک طبقه به بخش IVF (بخش نازایی)  و طبقه زیرزمین به پشتیبانی بخش رادیوتراپی اختصاص می یابد.
وی با اشاره به اینکه عملیات ساخت مرکز جامع سرطان از سال 86 با مشارکت فعال خیرین آغاز شد، به پرداخت 300 میلیون تومان توسط خانم اتحاد برای ساخت بخش بستری سرطان  اشاره کرد و ادامه داد: بنا به مصوبه دولت، پروژه هایی که با مشارکت خیرین آغاز شود و به 40 درصد پیشرفت فیزیکی بیانجامد، از 60 درصد اعتبارات دولتی برخوردار خواهد شد، لذا ساختمان مرکز جامع سرطان شامل این قانون می شود.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری با اشاره به اینکه قسمت پشتیبانی و تأسیسات بخش رادیوتراپی نیز در طبقه زیرین ساختمان مرکز جامع سرطان قرار دارد، اظهار داشت: احداث بخش رادیوتراپی و محل استقرار تجهیزات و دستگاه رادیوتراپی توسط دکتر شفیعی انجام شده است.
دکتر زمانی، ضمن بیان اینکه مبلغ اولیه خرید تجهیزات رادیوتراپی ، 1 میلیارد و 700 میلیون تومان در سفر سوم هیات دولت به استان مصوب شد، افزود: تجهیزات لازم برای این بخش خریداری شده و پیش بینی شده تا پایان آذر ماه به بهره برداری برسد.
* مرکز IVF  تنها مرکز دولتی در مازندران با بالاترین میزان پاسخ به درمان
وی با اشاره به اینکه مرکز نازایی این بیمارستان نیز تنها مرکز دولتی در استان است که میزان عملکرد آن از نظر پاسخ به درمان در حد استاندارهای موجود دنیاست، اظهار داشت: با توجه به اینکه هزینه های درمان نازایی بالاست، و متاسفانه تحت پوشش سازمانهای بیمه گر نمی باشند، صرفا این مرکز خدمات درمان نازایی را به صورت درست، دقیق و همه جانبه ارایه می دهد.
دکتر زمانی با بیان اینکه  مرکز IVF شامل اتاق عمل- فریز جنین - نمونه برداری- آزمایشگاه و سونوگرافی است، گفت: در یک سال اخیر تعداد مراجعه کنندگان به این مرکز نسبت به سالهای گذشته افزایش داشته است.
* راه اندازی دوره دستیاری رشته سایکوسوماتیک
وی به راه اندازی بخش سایکوسوماتیک در این مرکز اشاره و تصریح کرد: این بخش برای درمان جسمی بیماران روانی با 8 تخت و تجهیزات لازم پیش بینی شده است.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری با بیان اینکه بخش سایکوسوماتیک دارای 3 متخصص و فلوشیپ است، گفت: با راه اندازی این بخش دوره دستیاری رشته سایکوسوماتیک نیز آغاز می شود.
وی راه اندازی بخش گوارش را نیز یکی دیگر از فعالیتهای این مرکز دانست و گفت: عملیات احداث این بخش با 13 تخت به پایان رسید.
دکتر زمانی با بیان اینکه بخش گوارش یکی از بخشهای فوق تخصصی این بیمارستان به شمار می آید، افزود: این بیمارستان برای سومین سال متوالی توانست تاییدیه دوره دستیاری فوق تخصصی گوارش را دریافت نماید.
وی با اشاره به وجود 5 فوق تخصص گوارش در این بیمارستان، افزود: تا کنون یک دوره فارغ التحصیل دستیاری در رشته فوق تخصص گوارش داشتیم.
*راه اندازی دوره دستیاری جراحی مغز و اعصاب
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری با اشاره به اینکه راه اندازی دوره دستیاری جراحی مغز و اعصاب نیز در این مرکز به تایید رسیده ، اظهار داشت: در حال حاضر گروه آموزشی 10 نفر جراح مغز و اعصاب در این بیمارستان شروع به کار نموده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از بیماران این بخش به سمت ا تهران و یا بخشهای خصوصی مراجعه می کنند و متحمل هزینه های گزافی می شوند، تصریح کرد: بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی(ره) ساری مجهزترین و کامل ترین بخش در استان است که به بیماران تصادفی و غیر تصادفی خدمات درمانی ارایه می دهد.
دکتر زمانی ضمن تاکید بر اینکه با راه اندازی دوره دستیاری جراحی مغز واعصاب تنوع، کمیت و کیفیت خدمات بیشتر می شود، افزود: به همین دلیل اتاق عمل دوم ویژه جراحی مغز واعصاب در این مرکز در حال ساخت است.
وی، با بیان اینکه با حضور گروه آموزشی و دستیاری به نوعی ارایه خدمات درمانی نیز تضمین می شود، گفت: چنانچه بخش درمان به بخش آموزشی درمانی تبدیل شود، کیفیت خدمات درمانی نیز در قبال بیمار افزایش می یابد.
دکتر زمانی توسعه آموزش را مهمترین عامل در توسعه درمان دانست و خاطرنشان ساخت: چنانچه سیستمهای درمانی را به سمت راه اندازی دوره های دستیاری سوق دهیم، روند خدمات، علمی و به روز می شود و خدمات تخصصی و فوق تخصصی به صورت شبانه روز در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم کمیت و کیفیت خدمات درمان را افزایش دهیم و خدماتی مناسب و در زمان کوتاه و دایمی به مردم ارایه نماییم، توسعه آموزش از طریق راه اندازی دوره های دستیاری مهمترین قدم در این زمینه محسوب می شود.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری با تاکید بر اینکه در کنارکیفیت ، کمیت نیز باید افزایش یابد، گفت: این امر مستلزم کسب اطلاعات، دانش و تجهیزات به روز است.

*اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد
دکتر زمانی  به اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد از اول خرداد ماه امسال در این بیمارستان خبر داد و گفت: توزیع متناسب درآمد یکی از اهداف اساسی این طرح به شمار می رود.
وی ادامه داد: بر اساس این طرح کارکنان در سود و زیان مجموعه شریک می شوند و علاوه بر ایجاد انگیزه در کارکنان، هرچه کمیت و کیفیت خدمات افزایش یاید، میزان رضایتمندی ارباب رجوع نیز افزایش می یابد و این امر منجر به افزایش درآمد می شود.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری با اشاره به اینکه چنانچه در این سیستم صرفه جویی به معنای مصرف درست صورت گیرد، میزان هزینه ها کاهش می یابد، افزود:  این امر منجر به سود بیشتر و مشارکت فعال و ساماندهی نیروی انسانی می شود.
دکتر زمانی با تاکید بر اینکه پرداخت بر اساس عملکرد ضامن حیات سازمان خواهد بود، گفت: در پرداخت مبتنی بر عملکرد،  نیروی انسانی در تمامی سطوح سازمان حضوری فعال خواهد داشت.

مرکز جامع سرطان شمال کشور در ساری راه اندازی می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal