حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/20 تعداد بازدید : 177
کارگاه آموزشی بهداشت، درمان و بیولوژیک در پدافند غیر عامل برگزار شد
کارگاه آموزشی یک روزه بهداشت، درمان و بیولوژیک در پدافند غیر عامل با حضور جمع کثیری از کارشناسان و کارکنان حوزه های بهداشتی و درمانی تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با همت کمیته پدافند غیرعامل در این دانشگاه برگزار شد.

کارگاه آموزشی یک روزه بهداشت، درمان و بیولوژیک در پدافند غیر عامل با حضور جمع کثیری از کارشناسان و کارکنان حوزه های بهداشتی و درمانی تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با همت کمیته پدافند غیرعامل در این دانشگاه  برگزار شد.
معاون توسعه  مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سخنانی با بیان اینکه از زمان خلق بشر تا کنون جنگهای متعدی رخ داده، گفت: در این مدت 14 هزار جنگ در دنیا اتفاق افتاده و در آن 14 میلیارد انسان کشته شدند که جنگهای جهانی اول و دوم از بزرگترین  جنگهای دنیا محسوب می شوند.
دکتر حسین رنجبران ، به جنگهای متعدد در ایران اشاره و  تصریح کرد: در 33 سال استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام سلطه تحمل پذیرش نظام ولایی و مستقل ایران را نداشته لذا جنگهای متعدد از جمله جنگ 8 ساله را بر این کشور تحمیل کرده است.
وی با بیان اینکه ، دشمن در فضای جنگهای سخت و نظامی با ایران کمتر ورود پیدا می کند، افزود: دشمن در جنگ نرم و مخملی ورود پیدا کرده لذا در این فضا پدافند غیر عامل نقش اساسی دارد.
معاون توسعه  مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تعریف پدافند غیر عامل پرداخت و اظهار داشت: هر جنگی که به صورت غیر مسلحانه صورت گیرد، پدافند غیر عامل نامیده می شود.
دکتر رنجبران تحریم ها را نمونه ای از جنگ پدافند غیر عامل دانست و گفت: دشمن درصدد تحمیل فشارهای  اقتصادی بر کشور است لذا با در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی در این جنگ نیز پیروز می شویم.
وی، با بیان اینکه در سال 89  نخستین مباحث پدافند غیر عامل در کشور کلید خورد، افزود: به دلیل حساسیت این امر، اداره کل پدافند غیر عامل در استانها شکل گرفت.
دکتر رنجبران با اشاره به اینکه در حال حاضر 11 کمیته در سطح مازندران در داره کل پدافند غیر عامل مازندران تشکیل شد، اظهار داشت: در این کمیته ها دستگاههایی همچون دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران- انتقال خون- بهزیستی- پزشکی قانونی- تامین اجتماعی  حضور دارند که کمیته تخصصی بهداشت، درمان و بیولوژیک با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان در حال فعالیت است.
معاون توسعه  مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با تاکید بر اینکه در فضای پدافند غیر عامل استکبار چشم طمع به کشورها نخواهد دوخت، خاطرنشان ساخت: در ایران پدافند غیر عامل در فضایی اداری با حکم ولایی شکل گرفته است.
گفتنی است در این کارگاه آموزشی یک روزه مباحثی در خصوص مدیریت بحران در تهدیدات بیولوژیک و اگزوتروریسم  وبیوتروریسم ارایه و در پایان نیز نشست، پرسش و پاسخ برگزار شد.

کارگاه آموزشی بهداشت، درمان و بیولوژیک در پدافند غیر عامل برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal