حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/22 تعداد بازدید : 168
کمیته تحقیقات دانشجویی مقام اول کشور را به دست آورد
مدیر تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران توانست رتبه اول را در بین دانشگاه های تیپ دو به خود اختصاص دهد.

مدیر تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران توانست رتبه اول را در بین دانشگاه های تیپ دو به خود اختصاص دهد.
دکتر محمدرضا حق شناس در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام خبر بالا، با بیان اینکه کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران سالهای متمادی رتبه های برتر در بین دانشگاههای تیپ دو را کسب نموده افزود: هر ساله برنامه های کمیته تحقیقات دانشجویی نمود بیشتری می یابد.
وی با اشاره به اینکه 4 هزار و 440 دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مازندران وجود دارد، اظهار داشت: 30 درصد از  دانشجویان این دانشگاه در کمیته تحقیقات دانشجویی فعالیت دارند.
 مدیر تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به وجود 302 طرح تحقیقاتی مصوب در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: به منظور راهنمایی و حمایت از طرحهای تحقیقاتی 41 کارگاه تحقیقاتی، مقاله نویسی و سرچ نیز برگزار شد.
دکتر حق شناس با بیان اینکه 229 مقاله توسط دانشجویان در کنگره های داخلی و خارجی ارایه شد، گفت:  337 مقاله نیز در قالب سخنرانی و پوستر توسط دانشجویان در همایش دانشجویی سال گذشته بیان شد.
وی ادامه داد:  ثبت اختراع توسط دانشجوی رشته داروسازی و چاپ دو کتاب از جمله دستاوردهای تحقیقاتی دانشجویان به شمار می رود.
 مدیر تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در ادامه سخنانش به تحقیقات میزان سموم در محصولات کشاورزی از جمله توت فرنگی اشاره و تصریح کرد: تحقیقات در خصوص میزان آلودگی برخی از مواد غذایی و شیر نیز در حال انجام است.
دکتر حق شناس، خاطر نشان ساخت: به منظور دستیابی بر اهداف تعیین شده دانشگاه علوم پزشکی مازندران، برنامه عملیاتی استراتژیک نوشته شد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد انتظارات و تعهدات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال گذشته محقق شد، افزود: در سالجاری نیز شرایط برای انجام تعهدات محوله خوب و مطلوب است.
مدیر تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه این دانشگاه از نظر امکانات تحقیقاتی یکی از دانشگاه های خوب کشور به شمار می رود، اظهار داشت: در برخی از موارد نیز آزمایشگاه های تحقیقاتی ما مجهز به دستگاه های پیشرفته هستند.
دکتر حق شناس از برگزاری جشنواره طبری در هفته پژوهش خبر داد و گفت: این جشنواره به مدت سه روز با حضور تمامی فعالان عرصه تحقیق و پژوهش طی هفته دوم دی ماه در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار می شود.
وی تقدیر از پژوهشگران برتر، تحقیقات برتر و نیز غرفه برتر را یکی از برنامه های این جشنواره دانست و ادامه داد: در این دوره از جشنواره از دانشگاههای علوم پزشکی قطب شمال از جمله بابل، گیلان-سمنان- شاهرود و گلستان نیز دعوت شده تا پژوهشگران برتر خود را اعلام نمایند.

کمیته تحقیقات دانشجویی مقام اول کشور را به دست آورد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal