حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/25 تعداد بازدید : 132
بازدید هیئت ممتنحه و ارزشیابی وزارت بهداشت از دانشکده داروسازی
به منظور راه اندازی دوره دکتری تخصصی رشته داروسازی سنتی، هیئت ممتنحه و ارزشیابی وزارت بهداشت از دانشکده داروسازی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری بازدید کرد.
به منظور راه اندازی دوره دکتری تخصصی رشته داروسازی سنتی، هیئت ممتنحه و ارزشیابی وزارت بهداشت از دانشکده داروسازی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری بازدید کرد.
دکتر بهزاد ذوالفقاری عضو هیئت ممتنحه و ارزشیابی وزارت بهداشت، در این بازدید با بیان اینکه مازندران از نظر پرورش گیاهان دارویی دارای پتانسیل خوبی است، گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی مازندران ، امکان پرورش گونه های مختلف گیاهی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد باغ گیاهان دارویی نیازمند هزینه، حفظ و وجود آزمایشگاه است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت این نوع گیاهان در امر درمان، پرورش گیاهان دارویی ارزش سرمایه گذاری را دارد.
دکتر ذالفقاری خاطر نشان ساخت: ایجاد فضای باغ گیاهان دارویی می تواند باعث درخشش ویژه دانشگاه علوم پزشکی مازندران شود.
عضو هیئت ممتنحه و ارزشیابی وزارت بهداشت، شناساندن بیشتر دانشجویان با رشته طب سنتی به ویژه داروسازی سنتی را یکی از راههای ایجاد انگیزه و تمایل برای تحصیل در این رشته توسط دانشجویان عنوان و تصریح کرد: با راه اندازی یک تا دو واحد دروس اختیاری در زمینه داروسازی سنتی برای دانشجویان عمومی و ارایه سخنرانی می توان رشته طب سنتی را بهتر معرفی نمود.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مازندران،  نیز در این بازدید، با اشاره به تاریخچه تأسیس دانشکده داروسازی در ساری، گفت: این دانشکده در سال ۱۳۷۳ با پذيرش ۱۷ دانشجو (۱۱ مرد و ۶ زن) در فضايي به مساحت ۸۰۰ متر مريع در بخش ۸ شهرستان ساري شروع به کار نمود.
دکتر پدرام ابراهیم نژاد، ادامه داد: بناي اصلي دانشكده سال ۱۳۸۳ در مجتمع صد هكتاري دانشگاه واقع در جاده خزرآباد افتتاح شد که فضاي آموزشي آن در حدود ۸۰۰۰ متر مربع مشتمل بر بخشهاي اداري ، كلاسهاي درس ، آزمايشگاه های آموزشي – تحقيقاتي و كتابخانه و سالن اجتماعات می باشد.
وی، با بیان اینکه این دانشکده اولین دانشکده دارو سازی در ناحیه شمال ایران است که به تربیت دکترای حرفه ای داروسازی با درجه PHD و رشته های تخصصی (PhD) در زمینه شیمی دارویی، داروسازی هسته ای و داروسازی بالینی و فارماسیوتیکس و سم شناسی می پردازد، افزود: این دانشکده در رشته های سم شناسی و نظارت بر امور داروئی در مقطع ارشد نیز دانشجو می پذیرد .
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه فضای فیزیکی آموزشی مستقر در دانشکده داروسازی شامل 8 کلاس آموزشی - سالن کنفرانس به ظرفیت 150 نفر- آزمایشگاه های آموزشی و تحقیقاتی و کتابخانه است، اظهار داشت: حدود 300 جلد کتاب در زمینه گیاهان دارویی و 400 جلد کتاب در زمینه داروسازی صنعتی در این کتابخانه وجود دارد.
دکتر ابراهیم نژاد ضمن اشاره به اینکه دانشکده داروسازی از نظر تجهیزات دستگاهی مرتبط با داروسازی سنتی وضعیت خوبی دارد، ادامه داد: با توجه به تنوع گیاهان دارویی و شرایط مناسب اقلیمی مازندران، این دانشکده آماده پذیرش دانشجو در رشته داروسازی سنتی است.
رییس دانشکده داروسازی نیز در سخنانی به لزوم ایجاد باغ گیاهان دارویی در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) اشاره و تصریح کرد: در گذشته 4 هکتار از فضای این مجتمع برای باغ گیاهان دارویی در نظر گرفته شد.
دکتر سعید امامی، ادامه داد: در حال حاضر این فضا نیاز به زهکشی و مطالعات کارشناسی در زمینه خاک و آب دارد.
گفتنی است بازدید آزمایشگاه های گروه  آموزشی دانشکده داروسازی- مرکز طب سنتی- مرکز تحقیقات علوم دارویی- آزمایشگاه جامع  از دیگر برنامه های هیئت ممتنحه و ارزشیابی وزارت بهداشت بوده است.
بازدید هیئت ممتنحه و ارزشیابی وزارت بهداشت از دانشکده داروسازی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal