حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/26 تعداد بازدید : 103
کارگروه سلامت وامنیت غذایی مازندران برگزار شد
پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این نشست با بیان اینکه در کارگروه ها، مباحث مهم در امر سلامت بیان می شود، تصریح کرد: در مجموع 54 درصد از مصوبات جسات کارگروه سلامت و امنیت غذایی مازندران محقق شده است.
دکتر محمدمهدی ناصحی با اشاره به اینکه در شهرستانها نیز این کارگروه برگزار می شود، اظهار داشت: در شهرستانها، فرمانداری ها40 درصد – شبکه بهداشت و درمان 49 درصد- حوزه قضایی شهرستانها(دادسرا) 25 درصد و دادگاهها 50 درصد- نمایندگی صداو سیما در شهرستانها 50 درصد- اداره ورزش و جوانان 45 درصد-شهرداری ها 35 درصد و سازمان تبلیغات 100 درصد از مصوبات را اجرایی نمودند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، پزشک خانواده شهری- کشتارگاههای دامی- بیماریهای مشترک انسان و دام- بهداشت و نظافت خدمات شهری- ورزش همگانی و تربیت بدنی- بهبود وضعیت شیرهای خوراکی تولیدی و لبنیات- موضوع آب آشامیدنی و آموزش تغذیه در ماه رمضان را از موضوعات مورد توجه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان عنوان کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه این استان در اجرای طرح پزشک خانواده شهری از استانهای پیشگام به شمار می رود، افزود: با فراهم آوردن زیرساختهای مناسب این طرح با اقبال وزارت بهداشت و رفاه مواجه شد.
دکتر ناصحی ضمن اشاره به اینکه بیمارستانهای استان نیز در اجرای سطح دو طرح پزشک خانواده آمادگی لازم را دارند، گفت: پرداختهای اولیه به پزشکان طرف قرارداد انجام شد.
وی، خاطرنشان ساخت: ساماندهی بازارهای روز سنتی و دستفروشان- تبدیل نهرهای زراعی داخل شهر و روستاها به فاضلاب روها- عدم کارآیی برخی از جوی های آب داخل شهرها و عدم وجود کانال های روباز- عرضه فراورده های خام دامی و آبزیان ازجمله ماهی و عدم ساماندهی فاضلاب کشهای داخل شهرها از جمله مواردی است که  در 6 ماهه دوم توسط کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان پیگیری خواهد شد.
مدیرکل دامپزشکی مازندران نیز در سخنانی با بیان اینکه از 4 کشتارگاه مصوبه کمیته ساماندهی کشتارگاههای استان، 3 کشتارگاه به بهره برداری رسید، افزود: در حال حاضر 17 کشتارگاه سنتی تعطیل شد.

کارگروه سلامت وامنیت غذایی مازندران برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal