حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/26 تعداد بازدید : 178
استعدادهای علمی و پژوهشی استان شناسایی شود
استاندار مازندران در جلسه کارگره سلامت و امنیت غذایی استان با تاکید بر شناسایی و استفاده از استعدادها علمی و پژوهشگرانی که در زمینه سموم کارتحقیقاتی انجام می هند تصریح کرد: می توان با به کار گیری افرادی که پژوهش های کاربردی در زمینه سموم و سم زدایی انجام می دهند تحقیقات انجام شده را از حالت کتابخانهای به حالت عملیاتی تبدیل نمود.
استاندار مازندران در جلسه کارگره سلامت و امنیت غذایی استان با تاکید بر شناسایی و  استفاده از استعدادها علمی و پژوهشگرانی که در زمینه سموم کارتحقیقاتی انجام می هند تصریح کرد: می توان با به کار گیری افرادی که پژوهش های کاربردی در زمینه سموم و سم زدایی  انجام می دهند تحقیقات انجام شده را از حالت کتابخانهای به حالت عملیاتی تبدیل نمود.
مهندس طاهایی با اشاره به اینکه کشورهای جهان سوم نیز در واردات محصولات کشاورزی به سالم بودن آن اهمیت می دهند، اظهار داشت: حفظ سلامت افراد جامعه از موضوعات مهم به شمار می آید.
وی، کشت خیار در منطقه کیاسر را یکی از مولفه های اقتصادی مردم این منطقه عنوان و تصریح کرد: می توان با آموزشهای صحیح و راهبردی در نحوه استفاده از سموم و آفت کشها میزان سموم موجود در این محصول جالیزی را کاهش داد.
طاهایی به کسب رتبه برتر دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ارزیابی پژوهشی در بین دانشگاه های تیپ دو اشاره و تصریح کرد: بر روی میزان مصرف سموم کشاورزی مطالعات علمی بیشتری صورت گیرد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازنردان نیز در این نشست ، کمبود مواد غذایی ، نوسانات شدید قیمت بازار اقلام علوفه ای ، نابسامانی بازار ، ناکارایی سیاست های حمایتی از تولید و تعدد مراکز تصمیم گیر در صنعت ، لزوم برنامه ریزی مدون در راستای توسعه صادرات پایدار در فرآورده های لبنی ، نامناسب بودن ساختمانها و تاسیسات پرورش دام و خرده مالکی بودن این واحد ، عدم همخوانی قیمت تمام شده تولیدات با قیمت فروش و بالا بودن بار میکروبی در هنگام تحویل شیر به صنایع لبنی را از مهمترین مشکلات تولید شیر خام در مازندران برشمرد.
مهندس عظیمی خاطرنشان کرد: استفاده از زنجیره سرد ، کاهش فاصله زمانی از دوشش تا تحویل و رعایت اصول بهداشتی در تمامی مراحل از جمله اصول مهم در ثتبیت کیفیت شیر خام محسوب می شود.


استعدادهای علمی و پژوهشی استان شناسایی شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal