حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/27 تعداد بازدید : 184
وجود 150متخصص وفوق تخصص در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری در نشست علنی اعضای شورای اسلامی شهر ساری به وجود 150متخصص وفوق تخصص در این بیمارستان اشاره و تصریح کرد: 140 دستیار، 60 کارورز و 100 دانشجو در این مرکز در حال گذراندن دوره های آموزشی هستند.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری در نشست علنی اعضای شورای اسلامی شهر ساری به وجود 150متخصص  وفوق تخصص در این بیمارستان اشاره و تصریح کرد: 140 دستیار، 60 کارورز و 100 دانشجو در این مرکز در حال گذراندن  دوره های آموزشی هستند.
دکتر عالیه زمانی با بیان اینکه 328 تخت فعال و 150 متخصص  وفوق تخصص و 858 پرسنل در این مرکز فعالیت دارند، افزود: 22 بخش تخصصی و فوق تخصصی- 9 رشته آموزشی دستیاری- 10 گروه آموزشی- 23 درمانگاه و 150 عضو هیات علمی در این بیمارستان  وجود دارد.
وی با اشاره به وجود 285 تخت فعال در  شش ماهه اول امسال در این بیمارستان، تصریح کرد: در این مدت بیش از 51 هزار بیمار به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مصطفویان مراجعه  کردند.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری ادامه داد: در 6 ماهه نخست امسال از 43 هزار و 599 مورد مراجعه به بخش اروژانس 12 هزار و 604 نفرتحت نظر و یکهزار نفر به بخش منتقل شدند.
وی توسعه فضای فیزیکی اورژانس از 300 متر به یکهزار متر مربع را یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سالجاری دانست و افزود: این اورژانس دارای بخشهای احیا- حاد تحت نظر و تریاژ و پذیرش بیماران از سطح 1 تا 5 با امتیاز ویژه حضور متخصص طب اورژانس  می باشد.
دکتر زمانی با اشاره به اینکه از سال 89 شرایط حضور متخصص طب اورژانس در این بیمارستان فراهم آمده است، اظهار داشت:  43 تخت در بخش اورژانس تعبیه شده که در صورت لزوم قابلیت افزایش دو برابری را نیز داراست.
وی به بازسازی و وراه اندازی بخشهای فوق تخصصی سایکوسوماتیک با 8 تخت و گوارش با 13 تخت اشاره و تصریح کرد: در صورت تجهیز فیزیکی و نیروی انسانی این بخشها راه اندازی خواهد شد.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری از افزایش تعداد اتاق عمل در راستای گسترش جراحی مغز و اعصاب در این مرکز خبر داد و گفت: بخش ویژه نوزادانNICU  نیز با 6 تخت راه اندازی شده که در کاهش میزان مرگ و میر نوزادان تاثیر عمده ای داشته است.
دکتر زمانی به احداث مرکز جامع سرطان در این بیمارستان اشاره و تصریح کرد: این مرکز به همراه بخشهای شیمی درمانی- ای سی یو- نازایی در ساختمان خیرین در حال احداث است.
وی از راه اندازی بخش رادیوتراپی تا یک ماه آینده در این بیمارستان خبر داد و اظهار داشت: تجهیزات این بخش نیز مطابق با استانداردهای روز دنیا خواهد بود.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری ، به پیگیری برای راه اندازی بخش تخصصی طب تسکینی در این بیمارستان اشاره و تصریح کرد:  این بخش در راستای حمایت از بیماران صعب العلاج که در مراحل پایانی زندگی خود قرار دارند راه اندازی می شود.
دکتر زمانی ادامه داد: از نظر علمی افرادی که در 90 روز پایانی عمر خود قرار دارند از این حمایتهای روانی و تیم پزشکی برخوردار می شوند.
دکتر سلطان تویه معاون پشتیبانی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری نیز با بیان اینکه این بیمارستان نیازمند 10 میلیارد تومان است تا بتواند خدمات عالی را در بهترین شرایط ارایه دهد، گفت: توقع داریم مسئولان به این بیمارستان با نگاه ملی  بنگرند تا بتوانیم خدمات را که زیبنده بیمار و مردم است ارایه دهیم.
مهدی عبوری شهردار ساری نیز با اشاره به اینکه این مرکز آموزشی درمانی خدمات ارزنده ای به مردم ساری ارایه می دهد، اظهار داشت: به دلیل نوع خدمات درمانی که در این مرکز ارایه می شود بیمارانی از شهرهای همجوار نیز به آن مراجعه می کنند.
دکتر جمال باقر دیگر عضو شورای اسلامی شهر ساری در سخنانی با تاکید بر اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بهترین بیمارستان از نظر نوع وجود رشته های تخصصی و فوق تخصصی در مازندران است، افزود: این بیمارستان از نظر مدیریت و کادر فنی و تخصصی  و امکانات خدمات ارزنده ای به مردم ارایه می کند .
گفتنی است بیمارستان امام خمینی (ره) ساری در سال 1325 تاسیس شد و از سال 1371 به عنوان مرکز آموزشی درمانی مرکز استان فعالیت می کند.

وجود 150متخصص وفوق تخصص در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal