حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/06 تعداد بازدید : 481
نسشت سیاسی با حضور صفار هرندی در ساری برگزار شد
نسشت سیاسی محمد حسین صفارهرندی، مشاور فرمانده کل سپاه و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه در تالار طبری برگزار شد.
نسشت سیاسی محمد حسین صفارهرندی، مشاور فرمانده کل سپاه و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه در تالار طبری برگزار شد.
در این نشست که جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران حصضور داشتند، مشاور فرمانده کل سپاه ضمن پاسخ به پرسشهای مطرح شده، گفت: دستگاه اطلاعاتی بر هرگونه تحرکات جریانات فتنه‌گر و اخلالگر اشراف دارد و مانع می‌شود.
وی با بیان اینکه شرایط برای تحلیل و صورت‌بندی جریان انتخابات، مناسب نیست، افزود: از الان نمی‌توانیم وارد جزئیات انتخابات خرداد 92 شویم.
 
*ایران کشوری وارسته است
صفارهرندی مهم‌ترین دستاورد دولت نهم در حوزه فرهنگ را نگاه استقلالی که مورد تاکید امام بود، دانست و اظهار داشت: دنیا را عادت دادیم به شعار نه شرقی نه غربی که هر چه می‌گذرد در جهان به رسمیت شناخته می‌شود.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی تعلقی به نگاه‌های حاکم بر جهان ندارد و دارای وارستگی است، خاطرنشان ساخت: هم‌اکنون ایران در بسته‌های فرهنگی، تکنولوژی و پزشکی و ... در جهان دارای رتبه است.
وی ادامه داد: دشمن نمی‌خواهد جمهوری اسلامی به پیشرفت‌های علمی دست یابد و تبدیل به مدل شود.
مشاور فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوال دیگری که در انتخابات آینده گروه‌ها چه شعاری را تدارک دیدند، بیان داشت: در وجود مردم باور اینکه می‌توانیم پیشرفت کنیم نهادینه شد هر کسی این تفکر را تزلزل کند از لحاظ مردم رد شده است.
وی ادامه داد: گفتمان حاکم در کشور ما پیشرفت است که باید در حوزه اعتقادی، فرهنگی و اخلاقی در کنار پیشرفت عمرانی و آبادانی کنار هم باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ما می‌توانیم پیشرفت کنیم و احساس غرور و عزت در بین مردم به باور تبدیل شد.
 
*سوریه میدان تاخت و تاز بین المللی است
صفارهرندی در بخش دیگری از سخنانش سوریه را میدان تاخت و تاز جریان‌های مختلف بین‌المللی دانست و گفت: آنانی که می‌خواستند سرزمین اشغالی را از نیل تا فرات گسترش دهند در حال حاضر دور خود دیوار بتنی بلند می‌کشند تا در امان بمانند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص مهندسی فرهنگی مه مورد تاکید رهبری است ، افزود: در سال 85 هشدار رهبری محقق شد و هم اکنون شاهد هستیم که شورای فرهنگی در تهیه نقشه راه مهندسی فرهنگی کشور اقدام کرده و همچنین سندی در حوزه علمی و آموزش و پرورش در حال آماده‌ شدن است.
 
*ایمان واقعی را باید از امام علی(ع) آموخت
وی خاطرنشان کرد: ایمان دو بخش دارد. بخشی اقرار به زبان و بخشی نیز در دل انسان وجود دارد، ایمان واقعی را باید از علی (ع) آموخت که هرچه در دوره‌های مختلف فشار بیشتری از طرف‌های متفاوت می‌دید ایمانش قوی‌تر می‌شد و بانشاط‌‌‌تر در برابر شداید سختی‌های دنیا ایستادگی می‌کرد.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: خدا بندگانش را در همه حال آزمایش می‌کند و می‌خواهد ایمان انسان‌ها را با آزمایش‌های گوناگون بسنجد.
گفتنی است این نشست که بیش از دو ساعت ادامه داشت موضوعاتی از قبیل ابعاد فتنه 88، انتخابات آینده ریاست جمهوری، مسائل اقتصادی کشور، وضعیت دستگاه قضایی در برابر مجرمان و مبارزه با مفاسد اقتصادی و بررسی ابعاد فتنه و ایجاد فتنه‌های دیگر، میزان آمادگی دستگاه‌های اطلاعاتی برای خنثی‌کردن فتنه و مسائل سوریه و جهان اسلام مطرح شد.

نسشت سیاسی با حضور صفار هرندی در ساری برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal