حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/13 تعداد بازدید : 261
ایران در تولید علم دارای رتبه برتر در خاورمیانه است
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تحقیقاتی طبری که در ساری برگزار شد، با بیان اینکه تولید علم باید به قصد تجارت باشد، خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ایران در حوزه تبدیل علم به فناوری و ثروت در جایگاه نخست در بین کشورهای منطقه خاورمیانه قرار دارد.
 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تحقیقاتی طبری که در ساری برگزار شد، با بیان اینکه تولید علم باید به قصد تجارت باشد، خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ایران در حوزه تبدیل علم به فناوری و ثروت در جایگاه  نخست در بین کشورهای منطقه خاورمیانه قرار دارد.
دکتر مصطفی قانعی ضمن بیان مطلب بالا، گفت: با 20 هزار تولید علم دردنیا ، 04/0(چهاردهم) درصد از مقالات علمی را به خود اختصاص دادیم و از این نظر در منطقه دارای جایگاه برتری هستیم.
وی، با اشاره به اینکه رتبه پزشکی ایران در سالهای اخیر از 25 به 18 ارتقا یافته ، افزود: علوم پزشکی و سلامت جلودار تمامی گرایشهای علمی در کشور است.
دکتر قانعی با بیان از 2500 موسسه آموزش عالی موجود در کشور 50 دانشگاه برای علوم پزشکی است، تصریح کرد: 5 درصد دانشجویان سراسر کشور در دانشگاه های علوم پزشکی مشغول به علم آموزی هستند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، پرچم دار تولید علم در بخشهای پزشکی را دانشجویان این رشته ها دانست و اظهار داشت: علوم سلامت فعالیتهای خود را به خوبی انجام داده است.
دکتر قانعی، ادامه داد:  در حال حاضر پیش بینی می شود ایران تا سال 2018 به رتبه چهارم در تولید علم دست یابد.
وی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به اینکه 97 درصد دارو در داخل کشور تولید می شود، گفت: هرآنچه تولید علم افزایش یابد فناوری نیز رشد می یابد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، ادامه داد: تولید علم در دانشگاه علوم پزشکی به خاطر رشد اعضای هیئت علمی نیست بلکه تعداد پژوهشگران این دانشگاه در کشور رشد یافته و شاهد رشد بهره‌وری در بخش سلامت هستیم.
دکتر قانعی  با اشاره به اینکه  طرحهای تحقیقاتی نسبت به دو سال گذشته 32 درصد رشد داشته است، افزود: در سال 88  بیش از 8 هزار  طرح تحقیقاتی و در سال گذشته 13 هزار و 498 طرح تحقیقاتی اجرا شد که خروجی آن به صورت مقاله بوده است.
وی، با تاکید بر اینکه شیب علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور رو به افزایش است، گفت: سهم تولید علم در دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک 64 درصد، دانشگاه های علوم پزشکی تیپ دو 29 درصد و دانشگاه های علوم پزشکی تیپ سه 7درصد است.
دکتر قانعی، در پایان سخنانش راه نجات کشور از تحریمهای دشمنان را تجاری سازی علم و فناوری  دانست و گفت: این امر با ایجاد شرکتهای دانش بنیان محقق خواهد شد.

ایران در تولید علم دارای رتبه برتر در خاورمیانه است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal