حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/17 تعداد بازدید : 368
تضمین مالی اجرای طرح پزشک خانواده از سوی ستاد اجرایی کشور
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشستی با اصحاب رسانه در مرکز استان، از تضمین مالی اجرای طرح پزشک خانوده و نظام ارجاع توسط ستاد اجرایی کشور خبر داد و گفت: این امر به دلیل اجرای مؤفق و قابل قبول این طرح در مازندران، صورت گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشستی با اصحاب رسانه در مرکز استان، از تضمین مالی اجرای طرح پزشک خانوده و نظام ارجاع توسط ستاد اجرایی کشور خبر داد و گفت: این امر به دلیل اجرای مؤفق و قابل قبول این طرح در مازندران، صورت گرفت.
دکتر محمد مهدی ناصحی، در این نشست ، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در 2 سال پیاپی در بین 120 دستگاه اجرایی استان در ارزیابی عملکرد رتبه نخست را به دست آورد، گفت: از مجموع یک هزار امتیاز در جشنواره شهید رجایی استان، دانشگاه توانسته 900 امتیاز را به دست آورد.

*شأن مردم بیش از اینهاست

وی کسب این جایگاه را نشاندهنده تلاش کارکنان حوزه سلامت و بهداشت برای جلب رضایت مردم عنوان و تصریح کرد: شأن مردم در خدماتی که دریافت می کنند، بیش از اینهاست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به کسب رتبه های برتر دانشگاه در حوزه های پژوهشی طی چند سال اخیر اشاره و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران در زمینه پژوهش جزو 8 دانشگاه برتر کشور  و در بین دانشگاه های تیپ دو نیز دارای جایگاه نخست است.
دکتر ناصحی، کسب رتبه های برتر در حاکمیت بالینی، تکریم ارباب رجوع و کسب مقام دوم در ارایه خدمات مناسب درمانی در حوزه بیمارستانی در سطح کشور را از دیگر مؤفقیتهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال جاری عنوان کرد.
وی ، در بخش دیگری از سخنانش، به بیان اجرای جدی طرح پزشک خانواده در این استان پرداخت و افزود: مازندران در اجرای این طرح از ستاد اجرایی کشور نیز جلوتر بوده است.
دکتر ناصحی همت و تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت و بهداشت را بسیار بالا دانست و اظهار داشت: در اجرای طرح ملی پزشک خانواده در مازندران بیمه های سلامت ایرانیان-تأمین اجتماعی- نیروهای مسلح و کمیته امداد و نیز رسانه ها مشارکت داشتند.

* دفترچه های بیمه از اول بهمن، مهر می شوند
قائم مقام وزیر بهداشت در مازندران، مدیریت منابع سلامت، ارتقا بهداشت افراد جامعه و برقراری عدالت در حوزه سلامت را از اهداف اساسی اجرای این طرح دانست و ادامه داد: به منظور ارایه خدمات بهتر در این طرح، از اول بهمن ماه دفترچه های بیماران نشاندار (ممهور به مهر پزشک خانواده) می شود.
دکتر ناصحی، با اشاره به اینکه در این طرح سرانه پرداختی هر نفر به پزشکان 2هزار و یکصد تومان در نظر گرفته شد، اظهار داشت: هر پزشک خانواده 2هزار و 500 نفر را تحت پوشش خود قرار می دهد.
وی، راه اندازی دو کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دولتی طوبی به نامهای باغبان و مصطفویان در شهرساری را یکی از مهمترین اقدامات در حوزه بهداشتی عنوان و تصریح کرد: راه اندازی کلینیکهای طوبی در کشور نیز نهادینه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، یکی از مهمترین شاخصهای سلامت را مرگ مادران باردار دانست و افزود: در حال حاضر این شاخص در استان به صفر رسیده و این امر یکی از افتخارات حوزه سلامت مازندران به شمار می رود.
دکتر ناصحی در بخش دیگری از سخنانش، به اجرای طرح بررسی میزان سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی و میزان بار میکروبی شیر در مازندران اشاره و تصریح کرد: بررسی های به عمل آمده نشان می دهد  باقیمانده سموم در محصول برنج استاندارد است ولی در محصولات توت فرنگی، خیار و کدوخورشتی این آمار مناسب نبوده است.
قائم مقام وزیر بهداشت در مازندران، بار میکروبی شیر در کارخانه ها و واحدهای لبنی را بالا دانست و اظهار داشت: در راستای ایمن شدن محصولات  غذایی و کشاورزی باید راه حلهای عملی آن بررسی شود.
تضمین مالی اجرای طرح پزشک خانواده از سوی ستاد اجرایی کشور
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal