حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/17 تعداد بازدید : 291
اجرای طرح پزشک خانواده در حوزه پیشگیری از بیماریها مؤثر خواهد بود
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در جمع خبرنگاران اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع را تغییر در رویکرد نظام سلامت دانست و گفت: اجرای این طرح در دراز مدت در حوزه پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر نیز مؤثر خواهد بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در جمع خبرنگاران  اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع  را تغییر در رویکرد نظام سلامت دانست و گفت: اجرای این طرح در دراز مدت در حوزه پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر نیز مؤثر خواهد بود.
دکتر محمدرضا میرزایی با اشاره به اینکه از اول آباه ماه سالجاری این طرح در سراسر مازندران اجرا شد ، افزود: بیش از یک هزار و 200 پزشک در این طرح با ما قرار داد بستند که از این تعداد 300 پزشک عمومی در مراکز و پایگاه های مجری ، خدمات سطح یک را به صورت رایگان ارایه می دهند.
دکتر میرزایی با بیان اینکه در مجموع 14 میلیارد و 500 میلیون تومان برای اجرای زیرساختهای این طرح هزینه شد، افزود: برای فراهم آوردن زیرساختهای لازم برای اجرای این طرح از جمله خرید 2هزار دستگاه رایانه و 340 دستگاه لپ تاپ و تجهیزات پزشکی و ملزومات اداری مبلغ 11 میلیارد تومان از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و 3میلیارد و 500 میلیون تومان نیز از سوی وزارت بهداشت اختصاص یافت.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تأکید بر اینکه در ارتباط با  بیمه ها مشکل اعتباری نداریم، اظهار داشت: بیمه های مربوطه تا پایان سال اعتبارات لازم را دریافت کردند.
دکتر میرزایی ضمن اشاره به اینکه طرح پزشک خانواده در مازندران سیستماتیک تر، بهتر و حساب شده تر در حال اجراست، اذعان داشت:  از جمعیت 2 میلیون و 500 هزار نفری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران، 2 میلیون و 300 هزار نفر سرشماری شدند.

*اطلاعات 84 درصد از جمعیت شهری  وارد سامانه سلامت شد
وی، از وارد کردن اطلاعات 84 درصد از جمعیت استان به سامانه الکترونیک سلامت خبر داد و خاطرنشان ساخت: اطلاعات سلامت 2میلیون و 200 هزار نفر  وارد این سامانه شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: از یک میلیون و 150 هزار نفری جمعیت شهری در استان ، 840 هزار نفر پزشک خانواده خود را انتخاب کردند و 300 هزار نفر باقی مانده نیز باید نسبت به انتخاب پزشک خود اقدام کنند.
 وی با بیان اینکه  شهرستانهای آمل و ساری رتبه اول و دوم در انتخاب پزشک خانواده دارند، گفت: در آمل 183 هزار نفر و در ساری 155 هزار و 765 نفر پزشک خود را انتخاب کردند.
دکتر میرزایی اظهار داشت: در اجرای سطح یک طرح پزشک خانواده دارو رایگان است و تنها حق فنی دارو دریافت می شود.
وی هزینه درمان در این طرح را در بیمارستانهای دولتی 5 درصد دانست و تصریح کرد:  در حال حاضر تأمین اجتماعی با 280 پزشک متخصص و 220 داروخانه  وبیمه سلامت ایرانیان با 350 پزشک متخصص و 250 داروخانه قرار بستند و در همین راستا با  50 واحد آزمایشگاهی و رادیولوژی نیز قرار داد بسته شد .
دکتر میرزایی ادامه داد: پزشکانی که متقاضی شرکت در این طرح هستند و قراردادشان منعقد نشد نیز پیگیری کنند تا بهمن ماه گامهای محکم تری در راستای اجرای این طرح برداشته شود.

 *مطالبات آذرماه  پزشکان به زودی پرداخت می شود

وی، در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه پرداختها تا پایان آبان ماه به پزشکان طرف قرارداد، انجام شد، گفت: در حال حاضر این پزشکان آذرماه را طلب دارند که در حال پیگیری برای پرداخت در هفته های آینده هستیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ضمن اشاره به نشاندار کردن دفترچه ها  از اول بهمن ماه، گفت: 140 هزار مازندرانی  تحت پوشش بیمه نیستند که با مراجعه به اداراه کل بیمه سلامت ایرانیان می توانند نسبت به بیمه نمودن خود اقدام کنند.
دکتر میرزایی، تصریح کرد: هزینه سالانه بیمه هر فرد 120 هزار تومان است که دولت 50 درصد آن را بخشوده و افراد  فقط 60 هزار تومان پرداخت خواهند کرد و خانواده هایی که توان پرداخت این مبلغ را ندارند می توانند با تکمیل فرم کمیته امداد، تنها 17 هزار تومان حق بیمه سالانه خود را پرداخت نمایند.
اجرای طرح پزشک خانواده در حوزه پیشگیری از بیماریها مؤثر خواهد بود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal