حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/17 تعداد بازدید : 536
3مقاله دانشگاه علوم پزشکی مازندران جزء یک درصد مقالات پرارجاع در دنیاست
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه 323 عنوان مقاله توسط محققان این دانشگاه در سال گذشته به چاپ رسیده که 10 مقاله در متنهای آموزشی بین المللی نمایه شدند، گفت: 3 مقاله دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز جزء یک درصد مقالات پرارجاع در دنیاست.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه 323 عنوان مقاله  توسط محققان این دانشگاه در سال گذشته به چاپ رسیده که 10 مقاله در متنهای آموزشی بین المللی نمایه شدند، گفت:  3 مقاله دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز جزء یک درصد مقالات پرارجاع در دنیاست.
دکتر احمد علی عنایتی در جمع خبرنگاران، گفت: ارزشیابی دقیق در بخش پژوهش و برگزاری جشنواره های ملی و منطقه ای که رقابت سازنده ای را ایجاد نموده است به همراه تسهیل در امر زیرساختها و اعتبارات، پژوهش جایگاه ویژه ای در بخش بهداشت و درمان یافته است.
وی به چاپ 20 هزار مقاله در سطح کشور اشاره و تصریح کرد:  این تعداد مقالات 44 صدم درصد از یک درصد مقالات پر ارجاع دنیا را تشکیل می دهد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه 580 طرح تحقیقاتی در این دانشگاه طی سال گذشته  به تصویب رسید، افزود: در برنامه پنج ساله توسعه چاپ 400 مقاله علمی پژوهشی توسط این دانشگاه پیش بینی شده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، پژوهش تقاضا محور، خصوصی سازی و شرکتهای دانش بنیان  را خلا امر تحقیقات و پژوهش برشمرد و اظهار داشت: باید پژوهشهای خود را به تولید علم و فناوری و محصول تبدیل نماییم.
وی، در خصوص اعتبارات پژوهشی اذعان داشت: تا پایان برنامه توسعه، رشد اعتبارات پژوهشی را از زیر یک درصد باید به 3 درصد برسانیم.

* اعتبارات پژوهشی افزایش می یابد
دکتر عنایتی، با بیان اینکه  این رویه در حال افزایش است به طوری که دانشگاه علوم پزشکی مازندران در طول سالهای گذشته یک درصد از درآمدهای خود را به امر پژوهش اختصاص داده، اظهار داشت: هیئت رئیسه دانشگاه نیز خود را مکلف کرد تا اعتبارات پژوهشی را به 5/1( یک و نیم) درصد برساند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در بخش دیگری از سخنانش، به راه اندازی مراکز تحقیقاتی در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی آنتی میکروبیال با هدف مدیریت عوامل موثر بر روند افزایش مقاومت آنتی میکروبیال در مرکز آموزشی درمانی رازی قائمشهر – قارچهای تهاجمی در دانشکده پزشکی- مرکز تحقیقات دیابت و بیماریهای گوارشی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری از جمله این مراکز می باشد.
دکتر عنایتی از  اخذ مجوز تاسیس مرکز تحقیقاتی توکسوپلاسموزیس در مازندران خبر داد و افزود: از سوی شواری گسترش دانشگاه های علوم پزشکی باراه اندازی پژوهشکده بیماریهای خونی در مازندران برای نخستین بار در بین دانشگاه های علوم پزشکی قطب شمال کشور مؤافقت شد.
وی به افتتاح مرکز رشد و فناوری سلامت  در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: با آغاز به کار این مرکز، بخشی از تحقیقات به فناوری تبدیل می شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به برگزاری کارگاههای توانمند سازی اعضای هیئت علمی، دانشجویان و پژوهشگران کارشناس اشاره و تصریح کرد: بیش از 50 کارگاه برای  اعضای هئت علمی و 30 کارگاه برای دانشجویان  برگزار شد.
دکتر عنایتی از برگزاری اولین کنگره بین المللی جراحی قلب در مازندران خبر داد و افزود: این کنگره با هدف معرفی و ارائه آخرین پیشرفتهای علمی کشور در خصوص بیماریهای قلبی و درمان آنها با حضور اساتید داخلی و خارجی در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.
3مقاله دانشگاه علوم پزشکی مازندران جزء یک درصد مقالات پرارجاع در دنیاست
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal