حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/25 تعداد بازدید : 144
مازندران قطب تربیت نیروهای علمی در حوزه سلامت است
قایم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کارگاه کمیته انطباق امور پزشکی با موازین شرعی که در ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد، گفت: در حال حاضر مازندران به عنوان قطب تربیت کننده نیروهای علمی در حوزه سلامت محسوب می شود.
قایم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کارگاه کمیته انطباق امور پزشکی با موازین شرعی که در ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد، گفت: در حال حاضر مازندران به عنوان قطب تربیت کننده نیروهای علمی در حوزه سلامت  محسوب می شود.
دکتر فرهنگ بابامحمودی، در سخنانی ضمن به بیان نقش مدیران در اجرای قوانین انطباق در آموزش پزشکی پرداخت و گفت: قانون انطباق 20سال پیش تدوین شده است.
وی، تطبیق مسایل فنی و تخصصی پزشکی با موازین شرع مقدس را معنای قانون انطباق دانست و اظهار داشت: در ماده 6 این قانون، روسای دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی ، مسولان فنی و مدیران بیمارستانها و واحدهای بهداشتی درمانی مسول حسن اجرای این قانون در استانها هستند.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به اینکه 17 سال قبل، پزشکان خارجی در مراکز درمانی مازندران طبابت می کردند، تصریح کرد: در حال حاضر با عزم  واراده و استعداد جوانان این سرزمین در تربیت کننده نیروهای علمی به مرز خودکفایی رسیده ایم به طوری که نیروهای متخصص ما به سایر کشورها نیز اعزام می شوند.
دکتر بابامحمودی، تربیت نیروهای متخصص در رشته تخصصی زنان را یکی از پیشرفتهای علمی زنان در عرصه پزشکی دانست و اظهار داشت: خانمهای متخصص نشان دادند در جبهه علمی همطراز با سایر افراد می توانند نقش موثری ایفا نمایند.
وی، با بیان اینکه آخرین فرستاده خدا، کامل ترین شیوه زندگی را برای انسانها به ارمغان آورده است، ادامه داد: شخصیت انسانی، اعتقادی و علمی گویای این نکته است که انسان موجودی برتر است و باید مسیرخود را برای اطاعت خدا هموار سازد.
دکتر بابامحمودی، یکی از اهداف خلقت انسانها در رسیدن به کمال انسانی عنوان وتصریح کرد: اطاعت از امورات الهی  و اجتناب از نواهی دو دستور العمل اساسی برای طی مراحل کمال به شمار می رود.
قایم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: تلاش برای رسیدن به قله اوج انسانیت- تشویق و ترغیب همراهان در این راه و برطرف  نمودن موانع و دست اندازها از مهمترین مسؤولیتهای انسان محسوب می شود.
وی، به بیان موانع عدم اجرای صحیح قانون انطباق در حوزه سلامت پرداخت و افزود: آگاه نبودن کارکنان و بیماران- نبود فضا و تجهیزات لازم-کمبود نیروی انسانی- ارزشها و فرهنگهای حاکم در محیطهای بالینی از جمله موانع اجرای صحیح این قانون می باشد.
مازندران قطب تربیت نیروهای علمی در حوزه سلامت است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal