حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/26 تعداد بازدید : 296
پرداخت ها در طرح پزشک خانواده بموقع انجام می شود
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان اینکه جمعیت جامعه به سمت سالمندی پیش می رود لذا از هم اکنون باید به فکر سلامتی افراد باشیم، گفت: از زمان آغاز طرح پزشک خانواده در مازندران به شکل یک تیم در حال فعالیت هستیم و پرداختها بموقع انجام می شود .
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان اینکه جمعیت جامعه به سمت سالمندی پیش می رود لذا از هم اکنون باید به فکر سلامتی افراد باشیم، گفت: از زمان آغاز طرح پزشک خانواده در مازندران به شکل یک تیم در حال فعالیت هستیم و پرداختها بموقع انجام می شود .
دکتر یحیی صالح طبری در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر مردم 30درصد از هزینه های درمانی را از جیب پرداخت می کنند، یادآور شد: در طرح پزشک خانواده این 30درصد نیز توسط سازمانهای بیمه گر پرداخت می شود.
وی، با اشاره به اینکه خدمات سطح یک طرح پزشک خانواده ، دارو و ویزیت به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد  افزود: فقط حق فنی داروخانه ها توسط افراد را پرداخت می شود.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران، ضمن بیان اینکه با تشکیل پرونده سلامت الکترونیک، سابقه بیماری و نحوه درمان افراد در اختیار پزشک معالج قرار می گیرد، خاطرنشان ساخت: در طرح پزشک خانواده افراد به جای درمان محور به سمت سلامت محور سوق می یابند.

*اجرای طرح پزشک خانواده به همکاری همه جانبه نیاز دارد

وی با تأکید بر اینکه طرح پزشک خانواده طرح جامعی است که نیاز به همکاری همه جانبه افراد دارد، تصریح کرد: امتداد طرح پزشک خانواده منجر به صدور کارت الکترونیک سلامت ایرانیان می شود.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اشاره به اینکه هزینه های پرداختی مردم در بخش سلامت باید بر عهده سازمانهای بیمه گر باشد، افزود:  با اجرای طرح پزشک خانواده هزینه های درمانی به درستی برنامه ریزی می شوند.
دکتر صالح طبری با تاکید بر اینکه طرح پزشک خانواده شهری صد در صد به نفع بیمار است افزود: 356 پزشک متخصص در طرح پزشک خانواده طرف قرارداد ما شدند.
وی، با اشاره به اینکه ما به دنبال اجرای طرح پزشک خانواده در مازندران هستیم اظهارداشت: نتیجه این طرح ارایه خدمات یکسان برای تمامی اقشار جامعه و رضایت مندی را برای تمامی افراد به دنبال خواهد داشت.

*عدم آگاهی مردم مهمترین مشکل ماست
دکتر صالح طبری، کاهش زمینه های تخلف با اجرای طرح پزشک خانواده را یکی از مزیتهای این طرح دانست و خاطرنشان ساخت: 92 درصد مردم مازندران در طرح پزشک خانواده سرشماری شدند و اطلاعات 80 درصد افراد نیز وارد سامانه شده است.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران، عدم آگاهی دقیق مردم از اجرای طرح پزشک خانواده را از مهمترین مشکلات این طرح عنوان و تصریح کرد: رسانه ها مردم را از ابعاد وسیع طرح پزشک خانواده آگاه کنند تا میزان آگاهی مردم از این طرح افزایش یابد.
وی اذعان داشت: متوسط پرداختی پزشکان عمومی در مازندران ماهانه مبلغی بین 130 تا 150 میلیون تومان است در حالی که با اجرای طرح پزشک خانواده پرداختی پزشکان به یک میلیارد و 600 میلیون تا یک میلیارد و 800 میلیون تومان یعنی حدود 14 برابر می رسد.

*80درصد مطالبات پزشکان و مؤسسات درمانی در آذرماه پرداخت شد
دكتر يحيي صالح طبري ، از پرداخت هشتاد درصد علي الحساب مربوط به پزشكان و موسسات درماني مجري طرح در استان مربوط به آذر ماه خبر داد و گفت: برابر دستورالعمل اجرايي به محض دريافت اسناد و بررسيهاي اوليه و طبق مدت زمان تعيين شده در قانون ، اين پرداختي صورت پذيرفت .
دکتر صالح طبری، در خصوص داروخانه هایی که نسخه سطح یک این طرح را پیچیدند گفت: پرداختی آبان و آذرماه این داورخانه ها توسط بیمه در 48 ساعت آینده واریز خواهد شد.
وی، ضمن تأکید بر اینکه از نظر پرداخت به پزشکان مشکلی نداریم و اعتبارات سطح یک و دو پزشک خانواده در بانکها ذخیره است، ادامه داد: سالانه140 تا150 میلیارد تومان در مازندران در بخش بیمه سلامت هزینه می شود که با اجرای این طرح علاوه بر ساماندهی هزینه ها ، رضایت مندی مردم از نظام و دولت افزایش می یابد.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران در خصوص پرداخت حق بیمه  به پزشکان بخش خصوصی نیز اظهار داشت: این پزشکان نیز مطالبات آبان و آذرماه خود را دریافت نمودند.
وی، با بیان اینکه پیش بینی می شود 150 هزار نفر در استان فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند، گفت: تفاهم نامه ای میان بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران مبنی بر تحت پوشش بیمه قرار دادن افراد منعقد شد و در همین راستا تا کنون 48 هزار نفر از این افراد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

* در صورت آماده شدن فرم ، آماده عقد قرارداد با بیمارستانهای خصوصی هستیم
دکتر صالح طبری، با بیان اینکه قرارداد طرح پزشک خانواده در تمامی بیمارستان های دولتی و کلینیک طوبی مازندران منعقد شده است گفت: فرم قرارداد برای بیمارستان های خصوصی استان در طرح پزشک خانواده تا پایان سال ابلاغ می شود و آمادگی قرارداد را داریم.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران اظهارداشت: تمهیداتی در خصوص گردشگرانی که در ایام تعطیلات وارد استان می شوند اندیشیده شده تا در قالب طرح پزشک خانواده خدمات سلامت را دریافت کنند.
وی در پایان سخنانش، خاطرنشان ساخت: به منظور اجرای بهتر و مطلوب طرح پزشک خانواده در استان از هرگونه پیشنهاد، نقد و نظرات سازنده استقبال می کنیم.

پرداخت ها در طرح پزشک خانواده بموقع انجام می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal