حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/26 تعداد بازدید : 249
افراد مقاوم بر رویداهای زندگی خود کنترل دارند
مدرس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در همایش خانواده سالم که در ساری برگزار شد، به بیان ویژگی های افراد مقاوم در برابر استرس پرداخت و اظهار داشت: این افراد بر موقعیت و رویدادهای زندگی خود کنترل دارند، نسبت به هرآنچه انجام می دهند احساس تعهد و مسؤولیت می کنند و ازتوان مبارزه بالایی در برابر استرس برخوردارند.
مدرس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در همایش خانواده سالم که در ساری برگزار شد، به بیان  ویژگی های افراد مقاوم در برابر استرس پرداخت و اظهار داشت: این افراد بر موقعیت و رویدادهای زندگی خود کنترل دارند، نسبت به هرآنچه انجام می دهند احساس تعهد و مسؤولیت می کنند و ازتوان مبارزه بالایی در برابر استرس برخوردارند.
دکتر عبدالکریم احمدی در سخنانی به تعریف استرس پرداخت و گفت: هر موضوع ، اتفاق ویا فکری که آرامش افراد را برهم بزند استرس نامیده می شود.
وی، علائم استرس را به صورت جسمی، ذهنی و رفتاری تقسیم نمود و افزود: اضطراب- بغض و گریه- خستگی- عرق کردن- حساس شدن به صداها و نیز سیگار کشیدن- کندون موها- جویدن ناخن- تنفس نامنظم و مشکلات خواب از جمله علائم رفتاری استرس است.
این مدرس دانشگاه، ادامه داد: بیماریهای قلبی عروقی، گوارشی، پوستی، تنفسی و اعصاب و روان  از جمله بیماریهای ناشی از استرس محسوب می شوند.
دکتر احمدی، مشکلات خانوادگی- اقتصادی- شغلی- بیماریهای شدید جسمی فرد یا یکی از اعضای خانواده را در شدت استرس موثر دانست و تصریح کرد: ظرفیت انرژی روان در برابر استرس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی، به انجام مشاوره در مواقع بروز استرس تأکید کرد و افزود: مشاور باید محرم اسرار و کمک کننده به فرد باشد.
این روانپزشک، پیش بینی، شناسایی و پیشگیری از استرس و یا سازگاری با استرس را راه های مقابله با استرس عنوان و اظهار داشت: ، مقابله مسئله مدارانه، هیجان مدارانه و ناسازگارانه نیز از انواع روشهای مقابله با استرس می باشد.
دکتر احمدی، خاطرنشان ساخت: آرام سازی جسمی، روانی و ذهنی- استفاده از جملات مثبت-بهبود کیفیت خواب – استفاده از مشاور و برنامه ریزی برای مقابله با مشکلات از دیگر روشهای کنترل استرس به شمار می  روند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، واکنش بدن در برابر عوامل استرس زا را موجب اضطراب و بیماری دانست و گفت: اگر  فرد قدرت مقابله با استرس را داشته باشد اثر منفی آن از بین می رود.
این مدرس دانشگاه بزرگترین استرس مثبت افراد را ازدواج عنوان و تصریح کرد: در حل حاضر روابط والدین با فرزندان مهمترین بحث در حوزه سلامت است.
دکتر احمدی، ادامه داد: بزرگترین استرس خانواده ها مسایل اجتماعی فرزندان مانند اعتیاد و ارتباط با دیگران است.
افراد مقاوم بر رویداهای زندگی خود کنترل دارند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal