حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/11/15 تعداد بازدید : 428
انجام موفقیت آمیر عمل جراحی برداشتن مری به روش کم تهاجمی
استادیار جراحی قفسه سینه در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری از انجام جراحی برداشتن مری به روش کم تهاجمی در این بیمارستان خبر داد.
استادیار جراحی قفسه سینه در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری از انجام جراحی برداشتن مری به روش  کم تهاجمی در این بیمارستان خبر داد.
دکتر غلامعلی گدازنده در گفتگو با خبرنگاران ، ضمن اشاره به اینکه سرطان مری یکی از سرطانهای شایع در کشور ما به شمار می رود، گفت: هر ساله تعداد زیادی از بیماران مبتلا به سرطان مری تحت اعمال جراحی قرار می گیرند.
وی ادامه داد: به طور معمول در این نوع اعمال، قفسه سینه، شکم و گردن باز می شود ولی چند سالی است که با پیشرفت های علمی در عرصه پزشکی، انجام جراحی به روش کم تهاجمی جایگزین روش قبلی شده است.
این استادیار جراحی قفسه سینه، با اشاره به اینکه درشیوه جدید، قفسه سینه  وشکم باز نمی شود بلکه از روشهای مختلف از جمله لاپاراسکوپی  عمل انجام می شود، اظهار داشت: کاهش درد -کاهش زمان بهبودی- کاهش مدت زمان جراحی و کاهش هزينه از مزایای عمل جراحی به روش تهاجمی به شمار می آید.
دکتر گدازنده، با بیان اینکه این روش طی دوماه اخیر در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری انجام شد و به نتایج مطلوبی دست یافتیم، تصریح کرد: تا کنون 8 عمل جراحی برداشتن مری به روش کم تهاجمی بدون عوارض در این بیمارستان صورت گرفت.
وی با تأکید بر اینکه این روش انقلابی در جراحی به وجود آورده ، گفت: این بیمارستان آمادگی دارد تمامی بیماران مبتلا به سرطان مری را تحت پوشش قرار دهد.
وی، ادامه داد: در حال حاضر بیمارانی از استانهای گرگان- سمنان و سایر شهرهای مازندران برای درمان به این بخش مراجعه می کنند.
انجام موفقیت آمیر عمل جراحی برداشتن مری به روش کم تهاجمی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal