حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/11/21 تعداد بازدید : 557
جشن راه اندازی رشته جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مازندران
در سی و چهارهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، جشن راه اندازی رشته جراحی مغز و اعصاب با حضور استاندار مازندران، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ودکتر کتابچی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از اعضای هیات علمی در ساری برگزار شد .
در سی و چهارهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، جشن راه اندازی رشته جراحی مغز و اعصاب با حضور استاندار مازندران، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ودکتر کتابچی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از اعضای هیات علمی در ساری برگزار شد .
در این مراسم، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه رشته جراحی مغز و اعصاب با تلاش مستمر و مساعدت دکتر کتابچی راه اندازی و محقق شده، گفت: این رشته با پیگیری نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و استاندار مازندران به نتیجه رسیده است .
 
 
*راه اندازی رشته جراحی مغز و اعصاب رویدادی مهم در استان است

دکتر محمد مهدی ناصحی با تأکید بر اینکه از سال گذشته رشته دستیاری جراحی مغز و اعصاب مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته تصریح کرد: راه اندازی این رشته یک رویداد مهم در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به شمار می رود.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در حال حاضر کشور ایران از نظر رشد علمی و تولید علم در خاور میانه اول بوده و از برنامه چشم انداز 1404 نیز جلوتر هستیم .
دکتر ناصحی، رتبه دانشگاه علوم پزشکی مازندران را در کشور از نظر علمی و تحقیقاتی هشتم اعلام وتصریح کرد: این دانشگاه در بین دانشگاههای تیپ دو رتبه اول را دارد .
 
 
*مهمترین و مشکل ترین جراحی مغز  واعصاب در ساری انجام می شود
دکتر سید ابراهیم کتابچی عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز ضمن تقدیر از تلاش رییس دانشگاه و مساعدت مسئولین استانی در راه اندازی رشته جراحی مغز و اعصاب گفت : در حال حاضر مهمترین و مشکل ترین جراحی های مغز و اعصاب در این دانشگاه انجام می شود که باعث افتخار استان مازندران است .
وی تصریح کرد: هم اکنون با تجهیز بخش جراحی مغز و اعصاب و حضور متخصصان حاذق در این رشته، نیازی به ارجاع بیماران به تهران و شهرهای دیگر نیست و بیماران در این استان معالجه می شوند .
این متخصص جراحی مغز و اعصاب با اشاره به توانمندی دانشگاه علوم پزشکی مازندران پیشنهاد راه اندازی مرکز علوم عصبی را ارایه داد و افزود: اقدامات اولیه و هماهنگی های بین المللی انجام شده که امیدواریم با حمایت مسئولان علمی و سیاسی این کار انجام شود .
 
 
 * اقدامات مهمی در دوران مدیریت دکتر ناصحی صورت گرفت
 استاندار مازندران نیز با اشاره به خدمات انجام شده در دوران پس از انقلاب گفت : مردم و سختی های زیادی را پشت سر گذرانده اند تا کشورمان به  رشد و بالندگی برسد.
سید علی اکبر طاهایی  به وجود 250هزار دانشجو و 43 مرکز غیر انتفاعی در مازندران اشاره کرد و افزود : تعداد کل دانشجویان مازندران در قبل از انقلاب به اندازه دانشجویان یک شهر در حال حاضر نبوده است .
وی با اشاره به فعالیتهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران  طی سالهای اخیر اشاره و تصریح کرد: عملکرد این دانشگاه در دوران مدیریت دکتر ناصحی بسیار عالی بوده و کارهای بسیار مهمی در در این دوره انجام شده است.
گفتنی است در حال حاضر روزانه انواع جراحی های مغز  و اعصاب با حضور متخصصان این رشته در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری انجام می شود.

جشن راه اندازی رشته جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal