حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/11/23 تعداد بازدید : 306
حق ویزیت متخصص در برنامه پزشک خانواده 10 درصد است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران حق ویزیت متخصصان طرف قرارداد در طرح پزشک خانواده را 10 درصد عنوان و تصریح کرد: بیماران در این سطح تنها 1500 تومان حق ویزیت را پرداخت می کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران حق ویزیت متخصصان طرف قرارداد در  طرح  پزشک خانواده را  10 درصد عنوان و تصریح کرد: بیماران در این سطح  تنها 1500 تومان حق ویزیت را پرداخت می کنند.
دکتر محمد رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگاران، با تأکید بر اینکه  از اول اسفند ماه پرداختهای پزشکان عمومی بر اساس طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع انجام می شود، گفت: سایر قرارداد پزشکان  لغو خواهد شد.
وی، با بیان اینکه حق ویزیت و دارو در سطح یک برنامه پزشک خانواده رایگان خواهد بود، افزود: در این مرحله تنها حق فنی داور از بیمار اخذ می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: در نسخه هایی که توسط پزشکان متخصص نوشته می شود بیمار 30 درصد هزینه نسخ و در بیمارستانهای دولتی نیز برای بستری و یا جراحی 5 درصد پرداخت می نماید.
دکتر میرزایی، در بخش دیگری از سخنانش، از پیگیری شبکه های بهداشتی درمانی در تکمیل قرارداد با پزشکان و داروخانه ها و واحدهای پاراکلینیک خبر داد و گفت: مطالبات آذرماه پزشکان توسط تأمین اجتماعی و دی ماه از سوی بیمه سلامت ایرانیان پرداخت شد.
وی، با اشاره به اینکه 320 پزشک عمومی در مازندران با تأمین اجتماعی و 330 پزشک نیز با بیمه خدمات سلامت ایرانیان قرارداد بستند، افزود: در حال حاضر 240 داروخانه شهری در سطح استان در این طرح مشارکت دارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، خاطرنشان ساخت: مطالبات آبان و آذرماه داروخانه های طرف قرارداد با بیمه سلامت ایرانیان پرداخت شد و تأمین اجتماعی نیز در دست بررسی قرار دارد.
دکتر میرزایی، با بیان اینکه تاکنون 750 هزار نفر از جمعیت شهری استان پزشک خانواده خود را انتخاب کردند، اظهار داشت: سایر افراد نیز با مراجعه به مراکز و پایگاههای پزشک خانواده با در دست داشتن کارت ملی  ودفترچه بیمه نسبت به انتخاب پزشک خود اقدام نمایند.
وی در خصوص اجرای طرح پزشک خانواده در روستاهای استان، گفت: در صورت ابلاغ وزیر بهداشت، در روستاها نیز فرانشیز حق ویزیت و دارو صفر درصد خواهد شد.
حق ویزیت متخصص در برنامه پزشک خانواده 10 درصد است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal