حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/12/12 تعداد بازدید : 370
ارتقا حوزه سلامت، از دغدغه های اصلی ما در استان است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در نشستی با فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس بیمارستان شهید بهشتی شهرستان نوشهر ضمن بررسی مشکلات حوزه سلامت این شهرستان گفت: ارتقا و رفع حوزه سلامت از دغدغه های اصلی مسولان بخش سلامت استان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در نشستی با فرماندار،  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس بیمارستان شهید بهشتی شهرستان نوشهر ضمن بررسی مشکلات حوزه سلامت این شهرستان گفت: ارتقا و رفع حوزه سلامت از دغدغه های اصلی مسولان بخش سلامت استان است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمد مهدی ناصحی ، یکی از دغدغه های اصلی مسولان دانشگاه را رفع مشکلات حوزه سلامت دانست و گفت: حقوق و کارانه معوقه چهار ماه بیمارستان نوشهر تا قبل از پایان سال پرداخت می‌شود.
وی، با اشاره به اینکه تراز مالی بیمارستان نوشهر در دو سال اخیر به وضعیت مثبت و مطلوبی رسیده، تصریح کرد: حقوق پرسنل دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز  56 درصد رشد داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از راه اندازی بخشهای فوق تخصصی در شهرستان نوشهر خبر داد و افزود: امیدواریم تا پایان سال 94 این بخشها راه اندازی شود.
 
*حضور پزشکان تمام وقت در بیمارستانهای استان
 دکتر ناصحی، با بیان اینکه در سالجاری متخصصان بیشتری به صورت مقیم در حوزه سلامت به کار گرفته شدند، اظهار داشت: پزشکان تمام وقت به مردم خدمات بسیار مهمی ارایه می دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: به منظور افزایش رضایتمندی بیماران و کارکنان و نیز ارتقا ظریب ایمنی بیماران طرح انطباق درسه بیمارستان تحت پوشش دانشگاه در حال اجراست.
دکتر ناصحی، در بخش دیگری از سخنانش، احداث بیمارستان جدید و فوق تخصصی چالوس را یکی از دغدغه های این دانشگاه دانست و افزود: تجهیز امکانات و اضافه شدن نیروی متخصص و ماهر در بیمارستان جدید چالوس از مهمترین موضوع‌هایی است که به طور جدی پیگیر آن هستیم.
وی، به اجرای طرح پزشک خانواده شهری در مازندران اشاره کرد و افزود: این طرح به صورت یکپارچه در استان از فروردین سال آینده به اجرا درخواهد آمد و تمامی پرداختهای پزشکان عمومی بر اساس این برنامه صورت می گیرد.
 
*انجام جراحی مغز واعصاب در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر
رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر نیز در این نشست، به بیان موفقیت کادر تخصصی این بیمارستان پرداخت و گفت: این بیمارستان برای ایام نوروز از  آمادگی های لازم برخوردار است.
دکتر سید محمود موسوی، با اشاره به اینکه در جراحی های داخلی- زنان و اطفال مشکلی  نداریم، افزود: روزانه دو جراحی مغز واعصاب در این بیمارستان انجام می شود.
وی، با بیان اینکه ظریب اشغال  تختهای بیمارستان شهید بهشتی نوشهر 69درصد است، تصریح کرد: ظریب اشغال تختهای این بیمارستان طی دو سال اخیر  رشد بالایی داشته است.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر،  ادامه داد: در این بیمارستان کلینیکهای درمانی فعال نیز در تخصصهای مختلف به ویژه قلب، دیالیز و رادیولوژی خدامت درمانی ربه مردم ارایه می دهد.
دکتر موسوی، با بیان اینکه 12 پزشک مقیم در این بیمارستان فعالیت می کنند، گفت: در رشته های جراحی- قلب- داخلی - بیهوشی و رادیولوژی پزشکان متخصص به صورت مقیم حضور دارند.
 
*با راه اندازی بخش جراحی مغز واعصاب دغغه مردم کاهش یافت
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تاکید بر اینکه دکتر ناصحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از بهترین مدیران استانی است، افزود: با راه اندازی جراحی مغز واعصاب در این شهرستان عمده دغدغه مردم کاهش یافته است.
قاسم احمدی لاشکی، تقویت بخش اورژانس را در کاهش اضطراب مردم ضروری دانست و با توجه  به درپیش بودن ایام نوروز خواستار حضور  پزشکان تمام وقت در برخی از مناطق از جمله کجور شد.
 
*اجرای برنامه پزشک خانواده در مازندران پر رنگ و مشهود است
محمدعلی قمی فرماندار نوشهر،، مهمترین دغدغه های مسولان را ارتقا حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: اجرای برنامه پزشک خانواده در مازندران پر رنگ و مشهود است.

ارتقا حوزه سلامت، از دغدغه های اصلی ما در استان است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal