حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/12/19 تعداد بازدید : 277
مازندران جزو استانهای برتر در اجرای برنامه پزشک خانواده است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه کارگروه امنیت وسلامت غذایی است که در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، ضمن بیان گزارش اجرای برنامه پزشک خانواده در استان گفت: مازندران جزو استانهای برتر در اجرای این برنامه ملی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه کارگروه امنیت  وسلامت غذایی است که در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، ضمن بیان گزارش اجرای برنامه پزشک خانواده در استان گفت: مازندران جزو استانهای برتر در اجرای این برنامه ملی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمد رضا میرزایی، اجرای برنامه پزشک خانواده را یکی از دستاوردهای مهم نظام سلامت عنوان و تصریح کرد: عدالت در حوزه سلامت و برخورداری یکسان همه مردم از سطح درمانی، از جمله اهداف اجرای این طرح است.
وی، با اشاره به اینکه 80 درصد از اطلاعات جمعیت مازندران در سامانه الکترونیک سلامت به ثبت رسیده، افزود: مازندران در این زمینه رتبه اول کشوری را داراست.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: به منظور اجرای طرح پزشک خانواده، 2 هزار نفر در سطح استان به کار گرفته شدند.
دکتر میرزایی ، به خرید 2هزار دستگاه رایانه به مبلغ 22 میلیارد ریال اشاره و تصریح کرد: برای اجرای این برنامه بیش از 42میلیارد ریال صرف تجهیزات اداری- پزشکی و آزمایشگاهی شده است.
وی، از عقد قرارداد 470 پزشک عمومی با سازمانهای تامین اجتماعی و بیمه سلامت خبر داد و اظهارداشت: عقد قرارداد با 60 درصد پزشکان عمومی سطح یک- 70 درصد با پزشکان متخصص و 88 مرکز مجری طرح  از اقدامات صورت گرفته در مازندران است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه ویزیت پایه و جاری در استان شروع شده، گفت: با ادارات بیمه گر استان نیز برای عقد قرار داد با سایر مجموعه درمانی استان از جمله آزمایشگاه ها و کلینیکها هماهنگی شده است.
دکتر میرزایی، در بخش دیگری از سخنانش به بیان عملکرد برنامه پزشک خانواده روستایی در سال گذشته پرداخت و گفت: در این مدت یک میلیون و 350 هزار ویزیت توسط پزشک خانواده روستایی صورت گرفت.
وی، ضمن اشاره به اینکه با اجرای برنامه پزشک خانواده رضایتمندی در حوزه درمانی روستاهای استان ایجاد شده، افزود: در سالجاری مرگ و میر مادران باردار در استان مشاهد نشده همچنین مرگ کودکان زیریک سال و زیر 5 سال نیز کاهش یافته است.


*کمک 11 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به بیماران سرطانی
غلامی نماینده بیماران خاص و ام اس در استان نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه 50 درصد سرطانها در صورت تشخیص به موقع قابل درمان هستند، گفت: در صورت افزایش آگاهی مردم در خصوص بیماری سرطان، هزینه های درمانی کاهش می یابد.
وی با اشاره به کمک 11میلیارد و 535 میلیون تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای بیماران سرطانی افزود: سرطان سومین عامل مرگ در ایران است.

مازندران جزو استانهای برتر در اجرای برنامه پزشک خانواده است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal