حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/12/20 تعداد بازدید : 253
جشن روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
در آستانه فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، جشنی به همین مناسبت با حضور جمع کثیری از پرستاران و روسای بیمارستانهای استان در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.
در آستانه فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، جشنی به همین مناسبت با حضور جمع کثیری از پرستاران و روسای بیمارستانهای استان در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این مراسم،  گفت: حضرت زینب(س) الگوی ایثار و اسوه تقوا و حافظ غم زدگان عاشوراست.
دکتر فرهنگ بابامحمودی، با تاکید بر اینکه پرستاران و پزشکان، اخلاق نیکو و خدمت صادقانه را در جانشان می کارند تا حافظ سلامت دیگران باشند، افزود: انسانها در هر شرایطی به سلامتی نیاز دارند.
وی, عقل، علم، بردباری، استقامت، صبر را صلاح حرفه پرستاری دانست و اظهار داشت: بسیاری از کارهای طراحی شده به دست پرستاران محقق می شود.


*حضور پرستاران در پیشبرد اهداف بیمارستانها، موثر است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در سخنانی به بیان نقش کلیدی پرستاران در بیمارستان ها پرداخت و گفت: تمامی برنامه ها از جمله حاکمیت بالینی و اعتبار بخشی با محوریت پرستاران طراحی می شود لذا حضور این افراد برای پیشبرد اهداف بیمارستان موثر و اساسی است.
دکتر فرهاد غلامی، به تحقق جذب 23 هزار پرستار در کشور اشاره و تصریح کرد: 500 پرستار نیز در دانشگاه علوم پزشکی مازندران جذب شدند.
وی، با تاکید بر اینکه فضای مناسبی برای بکارگیری نیروهای جدید پرستار طی چند سال اخیر در این دانشگاه ایجاد شده، افزود: استخدام نیروهای جدید و با انگیزه در حوزه های درمانی، منجر به ارایه خدمت بهتر به بیماران می شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ضمن اشاره به اینکه جهش جدی برای ارتقا شاخص تخت به پرستار نیز صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: قانونهای بهر وری و تعرفه گذاری خدمات پرستاری به منظور بهتر شدن شرایط کار پرستاران و ارایه خدمات مناسب تر در حال اجراست.
دکتر غلامی، ادامه داد: تلاش شد برنامه قانون بهر وری در مازندران به خوبی محقق شود.
وی، از اجرای طرح بازنگری و بازتوزیع درآمد بیمارستانها به صورت پایلوت در 4 بیمارستان استان خبر داد و تصریح کرد: این طرح در بیمارستانهای نکا- ساری- قایمشهر و تنکابن در حال اجرا است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ارتقا کیفیت در کنار بهبود کمیت را از مهمترین اهداف اجرای این طرح دانست و گفت: فضا برای  بهبود شرایط فعالیت پرستاران و رضایت بیماران ایجاد شده است.
 در پایان این مراسم نیز از پرستاران نمونه کشوری واستانی با اهدای جوایز و لوح سپاس، تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است در دانشگاه علوم پزشکی مازندران 3هزار و 600 پرستار در حال فعالیت هستند.

جشن روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal