حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/12/24 تعداد بازدید : 320
همایش عمره دانشگاهیان استان مازندران برگزار شد
همایش عمره دانشگاهیان استان مازندران ویژه قبل از سفر، با حضور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، مسؤول شورای هماهنگی ستاد عمره دانشگاهیان استان مازندران و مسوولان استانی وشهرستانی و نیز جمع کثیری از دانشجویانی که در سال آینده به حج عمره مشرف می شوند، در تالار مصباح مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار شد.
همایش عمره دانشگاهیان استان مازندران ویژه قبل از سفر،  با حضور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، مسؤول شورای هماهنگی ستاد عمره دانشگاهیان استان مازندران و مسوولان استانی وشهرستانی و نیز جمع کثیری از دانشجویانی که در سال آینده به حج عمره مشرف می شوند، در تالار مصباح مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور در سخنانی با بیان اینکه این ستاد 3شعار را دردستور کار خود قرار داده، گفت: فراهم آوردن سفری آسان- ارزان و با کیفیت از برنامه های ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا فقیهی ادامه داد: برای رسیدن به این شعارها ، اخذ سهمیه خارج از نوبت و ارایه تسهیلات سفر – گرفتن تخفیف از مراکز مختلف  و معرفی مدیران خوب و نمونه کاروانها برای دانشجویان و برنامه ریزیهای فرهنگی را مد نظر قرار دادیم.
وی، با اشاره به اینکه از بین هفت هزار روحانی در بعثه  رهبری 500 روحانی برای عمره دانشگاهیان کشور انتخاب  شدند، افزود: اکثر این روحانیون دانشگاهی و جوان هستند.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، به بیان برنامه های فرهنگی قبل، حین و بعد از سفر دانشجویان  پرداخت و اظهار داشت: برنامه های قبل از سفر شامل  برپایی همایش های عمومی- برگزاری جلسات آموزشی کاروانی-آموزش مجازی سایت و ارسال محصولات فرهنگی  می باشد.
حجت الاسلام فقیهی، برگزاری جلسات آموزشی و همایشهای حین سفر و نیز زیارت ویژه دانشگاهیان و برپایی مسابقات هفت گانه را از جمله برنامه های حین سفر عنوان و تصریح کرد: بعد از سفر نیز با این دانشجویان از طریق برگزاری همایش و ارسال بسته های فرهنگی در ارتباط هستیم.
وی، با تاکید بر اینکه دانشجویانی که به حج عمره مشرف می شوند با مطالعه و کسب معرفت و بازنگری و اصلاح رفتار، سفری خاطره انگیز  به یادگار بگذارند، گفت: دانشجویان قبل از سفر آمادگی های لازم را کسب نمایند.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، افزود: این سفر معنوی نه دعوت است و نه شانس بلکه واقعیت است و بهره مندی از دنیا و آخرت از مهمترین دستاوردهای آن به شمار می آید.
 
*دانشجویان در فروردین به حج عمره مشرف می شوند
مسؤول شورای هماهنگی ستاد عمره دانشگاهیان استان مازندران نیز در این همایش، با بیان اینکه دراین استان 180 دانشجوی پسر مجرد در قالب دو کاروان در 22 فروردین سال 92 اعزام می شوند، ادامه داد: 180 دانشجوی متأهل نیز در قالب 2 کاروان 12 فروردین سال آینده به حج مشرف خواهند شد.
حجت الاسلام موسی مستقیمان با اشاره به اینکه به  این تعداد ، 120 دانشجو از استان گلستان نیز افزوده می شود، اظهار داشت: 60 دانشجوی پسر و 60 دانشجوی متاهل نیز از استان گلستان به همراه کاروان دانشجویان مازندران به حج عمره اعزام می شوند.
گفتنی است برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه کاروانها  از دیگر برنامه این همایش بوده است.

همایش عمره دانشگاهیان استان مازندران برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal