حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/12/26 تعداد بازدید : 247
بیش از 4 هزار کادر درمانی در بیمارستانهای مازندران آماده ارایه خدمات به مسافران نوروزی هستند
جانشین کمیته معاونت بهداشت و درمان ستاد تسهیلات سفر نوروزی مازندران، با اشاره به اینکه 4 هزار نیروی متخصص، فوق تخصص و کادر درمانی در بیمارستانهای استان آماده ارایه خدمات درمانی به مردم هستند، اظهار داشت: به منظور ارایه خدمات مطلوب درمانی استان مازندران به 6 بلوک با محوریت بیمارستانهای بهشهر-امام خمینی(ره) ساری- رازی قایمشهر-17 شهریور و امام رضا(ع) آمل- طالقانی چالوس و شهید رجایی تنکابن تقسیم شده است.
جانشین کمیته معاونت بهداشت و درمان ستاد تسهیلات سفر نوروزی مازندران، با اشاره به اینکه 4 هزار نیروی متخصص، فوق تخصص و کادر درمانی در بیمارستانهای استان آماده ارایه خدمات درمانی به مردم هستند، اظهار داشت: به منظور ارایه خدمات مطلوب درمانی استان مازندران به 6 بلوک  با محوریت بیمارستانهای بهشهر-امام خمینی(ره) ساری- رازی قایمشهر-17 شهریور و امام رضا(ع) آمل- طالقانی چالوس و شهید رجایی تنکابن تقسیم شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرزاد بزرگی در نشستی خبری با بیان اینکه، اعضای کمیته معاونت بهداشت و درمان ستاد تسهیلات سفر نوروزی آماده پذیرای مهمانان نوروزی هستند، گفت: پیش بینی می شود در ایام نوروز بیش از 20 میلیون مسافر و گردشگر به مازندران سفر کنند.
وی،  با بیان اینکه 42 بیمارستان-79 پایگاه اورژانس- 13 ایستگاه سلامت  و 25 درمانگاه در سطح استان آماده ارایه خدمات به مسافران نوروزی هستند، افزود: 151 نفر در این ایام بر حوزه های درمانی- بهداشتی- امداد رسانی- اماکن اقامتی  و پذیرایی و تفریحی  نظارت می کنند.
دکتر بزرگی، با بیان اینکه پزشکی قانونی نیز 8 پایگاه خود را درایام نوروز فعال نموده ، تصریح کرد: : بخشهای دیالیز -دندانپزشکی - پاراکلینیک- آزمایشگاهها- سی تی اسکن  و سایر بخشهای درمانی نیز اعلام آمادگی کردند.
وی، تعداد بیماران ویزیت شده  در سطح اروژانس طی ایام نوروزی را 175 هزار نفر در سال گذشته دانست و گفت: آمبولانسهای اورژانس در طرح نوروزی  امسال نیز در حالت آماده باش قرار دارند.
جانشین کمیته معاونت بهداشت و درمان ستاد تسهیلات سفر نوروزی مازندران، در بخش دیگری از سخنانش، به برگزاری جشنهای چهارشنبه آخر سال و لزوم پرهیز ار کارهای پرخطر در این روز اشاره و تصریح کرد: با اطلاع رسانی های صورت گرفته، تعداد مصدومان این روز در حال کاهش است.
 
 
*26درصد مصدومان چهارشنبه سوری از ناحیه چشم آسیب دیدند
دکتر بزرگی، خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد مصدومان چهارشنبه سوری  40 نفر بودند که 26 درصد آنها دچار مصدومین در ناحیه چشم شده بودند.
وی، ارسال بسته های آموزشی به مدارس – ارایه آموزشهای همگانی و اطلاع رسانی از طریق جراید و صدا و سیما را از جمله اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری و کاهش صدمات و آسیبهای ناشی از آیین چهارشنبه سوری عنوان و تصریح کرد: استقرار آمبولانسهای پیش بیمارستانی در میادین اصلی شهرهای پرجمعیت و آمادگی بیمارستانها ای در دستور کار قرار دارد.
گفتنی است علاوه بر شماره 115، شماره های 2261985و 2261986-0151 برای بیان مشکلات درمانی مردم در ایام نوروز پیش بینی شده است.
بیش از 4 هزار کادر درمانی در بیمارستانهای مازندران آماده ارایه خدمات به مسافران نوروزی هستند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal