حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/01/20 تعداد بازدید : 555
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد: ارتقاء دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تیپ 1 کشوری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور، با ارتقاء این دانشگاه به تیپ یک موافقت کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور، با ارتقاء این دانشگاه به تیپ یک موافقت کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمد مهدی ناصحی ضمن اعلام این مطلب ، افزود: به استناد رای صادره در دویست و بیست و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، با ارتقا دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تیپ2 به تیپ یک موافقت شد.
وی، ضمن اشاره به وجود 9 دانشکده در این دانشگاه تصریح کرد: دانشکده های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، بهداشت، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی، واحد بین الملل رامسر، پرستاری آمل و پیراپزشکی آمل از جمله دانشکده های تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران محسوب می شود.
قائم مقام وزیر بهداشت در مازندران، ادامه داد: در این دانشکده ها بیش از 339 عضو هیات علمی فعالیت دارند.
دکتر ناصحی، ارایه خدمات مناسب درمانی و بهداشتی  و ارتقاء سلامت جامعه را از وظایف دانشگاه علوم پزشکی دانست و تصریح کرد: به همین منظور مراکز تحقیقاتی از جمله مرکز تحقیقاتی تالاسمی- بیولوژی سلولی و مولکولی- روانپزشکی- علوم دارویی-طب سنتی و مکمل- علوم بهداشتی- عفونتهای بیمارستانی- مقاومت میکروبی- دیابت- قارچهای تهاجمی- توکسوپلاسموز و التهاب دستگاه گوارش فوقانی در این استان دایر شد.
وی، ارایه آموزشهای علوم پزشکی را یکی دیگر از وظایف دانشگاه علوم پزشکی مازندران عنوان کرد و اظهار داشت: هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان و دستیاران این رشته در مراکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ، بوعلی سینا و فاطمه الزهرا  و زارع ساری و رازی  قائمشهر آموزشهای لازم را می گذرانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به وجود بیش از 5   هزار و 547    دانشجو در بیش از  80     رشته تحصیلی در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: این دانشجویان در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای، دکتری PHD وMPH و دستیاری دکتری تخصصی تحصیل می کنند.
دکتر ناصحی افزود :برای دست  یافتن به این مهم شاخصهای بسیاری مورد ارزیابی قرار گرفته است که از آن جمله می توان به کسب رتبه نخست پژوهشی در بین دانشگاههای تیپ 2 علوم پزشکی کشور، توسعه کمی و کیفی آموزشی و ایجاد ظرفیتهای جدید پژوهشی ، کسب رتبه نهم سال 1390 در بین دانشگاههای کشورهای اسلام ، تعداد بالای مقالات بین المللی و دیگر رتبه های برتر علمی و پژوهشی در سطح کشور اشاره کرد.
گفتنی است دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد از جمله دانشگاه های تیپ یک کشورمحسوب می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد: ارتقاء دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تیپ 1 کشوری
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.8 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal