حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/01/31 تعداد بازدید : 136
تحقق 33 مصوبه کارگروه سلامت وامنیت غذایی استان در سال گذشته
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که در ساری برگزار شد، به بیان عملکرد کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: در مجموع 9 کارگروه با 57 مصوبه در سال گذشته تشکیل شد که 33 مصوبه آن تحقق یافت.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که در ساری برگزار شد، به بیان عملکرد کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: در مجموع  9 کارگروه با 57 مصوبه در سال گذشته تشکیل  شد که  33 مصوبه آن تحقق یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر فرهنگ بابامحمودی  ضمن بیان مطلب بالا، افزود: در سال 90 نیز 9 کارگروه با 50 مصوبه در استان برگزار شد که از مجموع آن، 37 مصوبه (74 درصد) تحقق یافته است.
وی، با بیان اینکه در شهرستانهای استان نیز 138 جلسه در سال گذشته برگزار شد، اظهار داشت: در سال 90 نیز 110 جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در شهرستانهای مازندران برگزار شد.
دکتر بابامحمودی، موضوعاتی از قبیل پزشک خانواده شهری، کشتارگاه های دامی، بهداشت و نظافت شهری، ورزش همگانی و تربیت بدنی، بهبود وضعیت شیرابه های خوراکی تولیدی و بازساخته، آب آشامیدنی روستایی غرب استان، آموزش تغذیه در ماه رمضان، فاضلاب و زباله در استان، بررسی میزان سموم در محصولات کشاورزی و ورود به عرصه  تحقیقات را از مهمترین موارد پیگیری شده در کارگروه سلامت و امنیت غذایی مازندران طی سال گذشته برشمرد.
وی، ادامه داد: بررسی عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت، سند ملی راهبردی بهبود کیفیت آب شرب،  پیشگیری از عفونت بیماری ایدز و کنترل آن، جلب مشارکت و حمایتهای برون بخشی، ارتقای خدمات سلامت و امنیت غذایی استان، پزشک خانواده شهری، اجرایی نمودن تصمیمات شورای عالی سلامت، ساماندهی بازارهای سنتی و دستفروشان، سلامت در مدیریت بحرانها، تبدیل نهرای زارعی داخل شهرها و روستاها به فاضلاب روها، عرضه فراورده های خام دامی و آبزیان از جمله ماهی، عدم ساماندهی فاضلاب کشها و تخلیه آن در معابر و مزارع و داخل شهرها از جمله مهمترین موضوعاتی است در سال جاری توسط کارگروه سلامت و مانیت غذایی استان مازندران بررسی می شود.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه تمامی انسانها موظفند میزان قند خون، کلسترول و فشارخون خود را در دوره های مختلف کنترل نمایند، گفت:  بیشتر افراد مبتلا به این بیماری از مشکل خود آگاه نیستند.
دکتر فرهنگ بابامحمودی در سخنانی به ارتقا این دانشگاه از تیپ دو به تیپ یک اشاره و تصریح کرد: این دانشگاه در بیست و پنجمین سال  تولدش به این موفقیت بزرگ دست یافت.
وی، ایجاد بسیاری از رشته های فوق تخصصی را از مزیتهای ارتقا دانشگاه دانست و اظهارداشت: اساتید و دانشجویان این دانشگاه در رقابتهای ملی به خوبی درخشیدند.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، کسب جایگاه ویژه در شاخصهای بهداشتی را از دیگر موفقیتهای این دانشگاه برشمرد و گفت: در زمینه مرگ مادران باردار نیز استان به خوبی عمل کرده به طوری که آمار مربوط به این امر را به صفر رساندیم.
تحقق 33 مصوبه کارگروه سلامت وامنیت غذایی استان در سال گذشته
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal