حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/02/09 تعداد بازدید : 230
بیمارستان اورژانس صحرایی در ساری افتتاح شد
بیمارستان اورژانس صحرایی، با حضور مسولان استانی و معاونین دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری افتتاح شد.
بیمارستان اورژانس صحرایی، با حضور مسولان استانی و معاونین دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری افتتاح شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در آیین افتتاح بیمارستان اورژانس صحرایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: این بیمارستان با 50 تخت بستری ، در 2500 متر مربع و صرف یک میلیارد تومان اعتبار، آماده ارایه خدمات در شرایط بحرانی است.
دکتر حسین رنجبران، با بیان اینکه این بیمارستان دارای بخشها و تجهیزات مختلفی از جمله اتاق عمل، ICU،CCU ، دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن و سی اس آر( مرکز استریل تجهیزات) است، افزود: در بیمارستان اورژانس صحرایی دو بخش مجزا برای مردان و زنان نیز پیش بینی شد.
وی، ادامه داد: این بیمارستان در مواقع ضروری و بحرانی و نیز حوادث غیرمترقبه و پدافند غیر عامل علاوه بر امداد رسانی به استانهای قطب شمال، مرکز معین استان تهران نیز محسوب می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه 40 پرسنل برای فعالیت در این بیمارستان آموزش دیدند، اظهار داشت: این بیمارستان صحرایی، ظرفیت یکصد نیروی کادر درمانی را دارد.
دکتر رنجبران، در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی 23 بیمارستان تابع دانشگاه علوم پزشکی نیز در سطح استان فعالیت دارند، تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با دارا بودن 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس ، 102 دستگاه آمبولانس، 2 موتورلانس و یک بالگرد هوایی  در مواقع بحرانی اقدمات پیش بیمارستانی را انجام می دهند.
وی افزود: به دلیل نزدیکی با محورهای مواصلاتی استان از جمله  هراز و کندوان  بالگرد امداد هوایی در شهرستان آمل مستقر است.
گفتنی است در مراسم افتتاح بیمارستان اورژانس صحرایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ابراهیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری،  خنجری مدیرکل بحران ، دکتر بزرگی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و تعدادی از مدیران استانی حضور داشتند.
بیمارستان اورژانس صحرایی در ساری افتتاح شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal