حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/02/18 تعداد بازدید : 146
مازندران موفق ترین مدیریت را در اجرای برنامه پزشک خانواده داشته است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر که شب گذشته در هتل رامسر، برگزار شد، با بیان اینکه مازندران موفق ترین مدیریت را در اجرای برنامه پزشک خانواده داشته، گفت: در هفت استان دیگر نیز این برنامه اجرایی می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر که شب گذشته در هتل رامسر، برگزار شد، با بیان اینکه مازندران موفق ترین مدیریت را در اجرای برنامه پزشک خانواده داشته، گفت: در هفت  استان دیگر نیز این برنامه اجرایی می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر حسن طریقت منفرد، با بیان اینکه از 144 هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده در برنامه بودجه 91، به دلیل تحریمهای اعمال شده به ویژه در صنعت نفت، کمتر از 90 هزار میلیارد تومان آن محقق شد، تصریح کرد: امیدوارم قبل از پایان دولت دهم برخی از پروژه های در حال  ساخت، به بهره برداری برسد.
وی، با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی، حوزه  بهداشت ودرمان جهش معجزه آسایی داشته است،ادامه داد: در حال حاضر بیش از 120 هزار پزشک، 200 هزار پیراپزشک دانشگاهی و 130 هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد، که قسمت اعظم این امکانات در مناطق غیر برخوردار مستقر شد.
دکترطریقت منفرد، با تاکید براینکه ساختار بهداشت ودرمان نیاز به تحول جدی دارد، افزود: برنامه پزشک خانواده یکی از عوامل موثر در این تغییر است.

*دستورالعمل برنامه پزشک خانواده نیاز به اصلاح دارد

وی، اظهار داشت: دستورالعملی که برای این برنامه ملی طراحی شده  نیاز به اصلاحات دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،در بخش دیگری از سخنانش، بر حفظ شان و جایگاه پزشکان در بیمارستانهای دولتی تاکید و تصرح کرد: پزشکان افراد هستند که در صف مقدم خدمت رسانی قرار دارند لذا با تفویض پاره ای از اختیارات به آنان باید انگیزه خدمت رسانی آنان در مراکز دولتی افزایش دهیم.
وی، با بیان اینکه از ظرفیتهای بیمارستانی باید استفاده بهینه شود، گفت: سعی می کنیم امکانات بیمارستانی را گسترش و نوسازی کنیم  تا از نظر کیفیت وکمیت خدمات رسانی،رضایت مراجعه کنندگان را فراهم آوریم.
دکترطریقت منفرد، در خصوص الحاق دانشکده پرستاری رامسر به دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: پیگیرهای لازم برای این امر صورت  خواهد گرفت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: امیدوارم بتوانم خواسته های به حق مردم استان به ویژه شهرستان رامسر را به گوش دولت برسانم.
فرماندار شهرستان رامسر نیز در این نشست به بیان مصوبات سفرهای هیات دولت به این شهرستان پرداخت و گفت: در ایام نوروز 92 روزانه 150 هزار مسافر در این شهرستان تردد داشتند که نیاز به خدمات درمان وبهداشتی را افزایش می دهد.
زرودی ضمن بیان مهمترین دغدغه های این شهرستان، افزود: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران کمکهای شایسته ای در حوزه سلامت این شهرستان نموده است.
گفتنی است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آستانه سفر استانی رئیس جمهور به مازندران به عنوان نماینده دولت در شهرستان رامسر، دیروز ظهر وارد این شهرستان شد و ضمن بازدید از مراکز درمانی، نشست با پزشکان برنامه پزشک خانواده، حضور در جلسه شورای اداری، چندین پروژه عمرانی را نیز به بهره برداری می رساند.
مازندران موفق ترین مدیریت را در اجرای برنامه پزشک خانواده داشته است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal